Jan Šašek "> Zahraniční dobrovolníci se přijedou podílet na zvelebení farmy v Horažďovicích - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-se-prijedou-podilet-na-zvelebeni-farmy-v-horazdovicich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci se přijedou podílet na zvelebení farmy v Horažďovicích

13. července 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Jan Šašek, tel: +420 777 486 409
Horažďovice (13. 7. 2023): Ve dnech 15. - 23. 7. se sejde skupina dobrovolníků  pod záštitou Envicentra PROUD a neziskové organizace INEX, Sdružení dobrovolných aktivit, v rámci tzv. workcampu. Jeho cílem je zlepšit zázemí Přírodovědné stanice v Horažďovicích a umožnit rodinám přímý kontakt se zvířaty.

Kromě úpravy areálu se budou účastníci podílet i na krmení zvířat ve venkovních chovech, budou  zlepšovat jejich životní podmínky a pečovat o zahradu. Dle preferencí se mohou zkušenější dobrovolníci zaměřit i na drobné opravy výběhů, případně zlepšit některé výukové prvky, které v zahradě využívají účastníci volnočasových aktivit. Volné chvíle budou moci návštěvníci vyplnit výlety. Mohou se například vydat na zříceninu hradu Rabí či Prácheň nebo na obyčejnou procházku po městě. V případě příznivého vodního stavu čeká na účastníky splutí řeky Otavy. Během projektu se pořádají tzv. Mezinárodní večery, při kterých prezentují účastníci různých národností své tradiční zvyky a podporují tím mezikulturní vzdělávání.
 
Projekt je organizován ve spolupráci s Envicentrem PROUD. Spolu s Přírodovědnou stanicí slouží PROUD jako středisko environmentálního vzdělávání, které realizuje jedno i vícedenní vzdělávací kurzy pro školní kolektivy. Coby součást Domu dětí a mládeže v Horažďovicích, poskytují zázemí pro zájmovou činnost mládeže (přírodovědně laděné kroužky), přes prázdniny slouží jako základna pro pobytové a příměstské tábory.
 
Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist