https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zajima-vas-reka-nisa-prijdte-na-setkani-s-vodnim-skautem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Zajímá vás řeka Nisa? Přijďte na setkání s vodním skautem

13. září 2019 | Liberecký kraj
Autor: Andrea Fulková, tel: 485 226 332, 739 541 549
Další mezinárodní setkání věnované řece Nise, které v rámci přeshraničního projektu „Nisa – řeka, která nás spojuje" pořádá Liberecký kraj, se uskuteční ve středu 18. 9. 2019 od 10:00 hodin ve spolkovém domě v německé Hartavě (Untere Dorfstraße 8, 02763 Žitava).

Účastníci akce si budou moci prohlédnout výstavu fotografií z minulých ročníků stejnojmenné plavby a to jak v tištěné, tak i v elektronické podobě. Zájemci o dané téma, jímž je řeka, která tvoří přirozenou hranici mezi třemi státy, budou moci také diskutovat s přímým účastníkem a zakladatelem této tradiční každoroční plavby od pramene Nisy - Vladimírem Cvrčkem alias "Vezírem". Vodní skaut Vezír ve své prezentaci poukáže nejen na historii plavby, ale také na ekologické aspekty a turistické využití Nisy, které nekončí hranicemi jedné ze tří zemí.

Na akci jsou zváni nejen zástupci svazku měst Malý trojúhelník Bogatynia - Hrádek nad Nisou - Zittau, ale i široká česká, německá či polská veřejnost.

Vedle již uskutečněné konference, výstavy a plavby od pramene Nisy k soutoku s Odrou (viz fotografie pod článkem), patří toto setkání do seriálu veřejných akcí, které si daly za cíl populárně naučnou formou informovat o vodním toku Lužická Nisa (německy Lausitzer Neiße, polsky Nysa Łużycka).

Přeshraniční projekt "Nisa - řeka, která nás spojuje", reg. číslo ERN-0866-CZ-15.2.2019, je podpořen z Evropských fondů prostřednictvím Euroregionu Nisa. Partnerem projektu je město Žitava.
Andrea Fulková, tel: 485 226 332, 739 541 549
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist