https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zakon-pro-zahradkare-prosel-do-druheho-cteni.definuje-zahradkarstvi-jako-prospesnou-cinnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Zákon pro zahrádkáře prošel do druhého čtení. Definuje zahrádkářství jako prospěšnou činnost

31. ledna 2020 | Česká pirátská strana
Sněmovna dnes pustila do druhého čtení zahrádkářský zákon zabývající se zahrádkářskými koloniemi, jehož spolupředkladatelem je pirátský poslanec Jan Pošvář. Zákon má nově definovat činnost zahrádkářů a deklaruje, že zahrádkářství je prospěšná činnost, která se výrazně podílí na rozvíjení společensky významných hodnot v oblasti životního prostředí a krajinného rázu a zvyšuje zájem veřejnosti o ekologii.

„Těší mě, že se podařilo dostat zákon do druhého čtení, protože v Česku dlouhodobě chyběl a nově přináší záruky zahrádkářům. Tímto zákonem také plníme svůj program, kde jsme se zavázali, že ochráníme zahrádkářské osady před tlakem developerů,” říká Jan Pošvář, který od svého zvolení spolupracuje s Českým zahrádkářským svazem a dodává: „Naopak mě mrzí, že vláda v minulosti zpochybnila veřejnou prospěšnost a dokonce naznačila, že snad zahrádkáři škodí přírodě. Když se podívám na naši krajinu, tak zatímco naše lesy a pole pomalu umírají, tak v zahrádkářských koloniích to bují pestrým životem.”

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist