https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zakum-z-vrchlabi-neni-odpadova-problematika-cizi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Žákům z Vrchlabí není odpadová problematika cizí

24. dubna 2022 | Královéhradecký kraj
Projekt TýDny bez odpadu, který si klade za cíl pomoci se snižováním produkce odpadu, oslovil během března a dubna více než tisíc dětí z vrchlabských základních škol a nižších ročníků gymnázia.

Děti se v rámci projektu podívaly na skládku v Dolní Branné, kde diskutovaly se zaměstnanci, shlédly několik ekofilmů a tématu se věnovaly i během výuky. To vše jim bylo inspirací při práci na vlastních týmových projektech. Jejich prezentace a vyhodnocení proběhlo v rámci závěrečné konference v Kulturním domě Střelnice.

„Třídění je dnes ve většině domácností naprostou samozřejmostí. Ještě efektivnější je ale vzniku odpadů předcházet. Lidé by se mnohdy měli zamyslet nad tím, zda skutečně potřebují vše, co nakupují, a jestli není možné vysloužilé věci místo vyhození do popelnice účelně zužitkovat. Například přibližně polovina komunálního odpadu se dá zkompostovat,“ řekl náměstek hejtmana Pavel Bělobrádek odpovědný za oblast životního prostředí, zemědělství a vodohospodářství.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist