AMI Communications "> Zaměstnanci Unileveru čistili říčku Rokytku - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zamestnanci-unileveru-cistili-ricku-rokytku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Unilever: Zaměstnanci Unileveru čistili říčku Rokytku

3. října 2012 | Unilever
Autor: AMI Communications, tel: (+420) 724 012 622
Téměř 80 dobrovolníků z řad zaměstnanců společnosti Unilever vyrazilo v pátek 21. září do Hrdlořez za společným cílem. Nejednalo se o procházku v přírodě. Unilever se tentokrát rozhodl vyčistit a tím i zvelebit břehy říčky Rokytky.

„Podobnou aktivitu jsme uskutečnili již v loňském roce. Tehdy jsme pomáhali s údržbou Průhonického parku, a protože to sklidilo u našich zaměstnanců úspěch, vzešel z jejich strany požadavek na další akci podobného rázu. Spojili jsme se opět se sdružením Tereza a společně naplánovali další dobrovolnický den,“ říká Martina Janebová, mluvčí společnosti Unilever. „Rozdělili jsme se do skupin po obou březích říčky a odklízeli odpadky, které tvořily z velké části odhozené PET lahve, kabely, plechovky, igelitové sáčky, papíry apod. Odvoz nasbíraných odpadků následně zajistily Lesy hlavního města Prahy,“ dodává Martina Janebová.

Unilever představil v roce 2010 Plán udržitelného rozvoje, který si klade za cíl do roku 2020 snížit na polovinu výrobní a spotřební dopad svých výrobků na životní prostředí, pomoci 1 miliardě lidí ke zlepšení zdraví a životního stylu a zlepšit podmínky sta tisícům lidí společně s rozvojem svého podnikání.

Konkrétní plán pro Českou republiku zahrnuje mimo jiné i dobrovolnické aktivity zaměstnanců zaměřené na ochranu životního prostředí. Akce byla zaštítěna občanským sdružením TEREZA ve spolupráci s Lesy hlavního města Prahy.


Plán udržitelného rozvoje

Unilever Plán Udržitelného Rozvoje, který spatřil světlo světa v listopadu 2010, zavázal společnost Unilever přijmout odpovědnost za své dopady na životní prostředí a kvalitu života lidí od získávání surovin až po spotřebitele. Celosvětový Plán Udržitelného Rozvoje obsahuje jasné ekologické, sociální a výživové cíle, které si dala společnost za cíl dosáhnout do roku 2020. Více se dočtete zde: http://www.unilever.cz/sustainable-living/uslp/


O Unileveru
Společnost Unilever nabízí ve více než 180 zemích 11 kategorií obsahujících 400 značek potravin, výrobků pro péči o domácnost a výrobků pro osobní péči. Dokáže proto oslovit takové množství lidí jako žádná jiná společnost. V roce 2011 tato společnost, která zaměstnává více než 167 000 lidí po celém světě, dosáhla obratu 46,5 miliardy eur. Její výrobky používají každý den dvě miliardy lidí.
Společnost Unilever je zavázána k zodpovědnému chování. Věří, že s pomocí 2 miliard svých zákazníků dokáže změnit svět k lepšímu. Společnost Unilever založila v roce 2012 nadaci „The Unilever Foundation“, která se zaměří na kvalitu života hned v několika oblastech: hygienické podmínky, přístup k čisté a pitné vodě, výživa a lepší životní styl. V této souvislosti uzavřel Unilever partnerství s pěti globálními neziskovými organizacemi: UNICEF, Oxfam, World Food Programme, PSI a Save the children.

V listopadu 2010 byl představen Unilever Sustainable Living Plan (Unilever Plán Udržitelného Rozvoje), který si klade za cíl pomoci více jak jedné miliardě lidí zlepšit jejich zdraví, hygienické podmínky a životní úroveň, využívat 100 % zemědělských surovin z udržitelných zdrojů a zmírnit dopad na životní prostředí do roku 2020 o celou polovinu. Společnost Unilever se již 13. rok v řadě drží v čele žebříčku Dow Jones Sustainability Index v kategorii potravin. Tento index částečně vychází z hospodaření, sociálních závazků, vlivu na životní prostředí a výsledků společnosti.
Unilever Česká republika obsadil v roce 2010 2. místo v soutěži Podnik podporující zdraví a rovněž získal ocenění v soutěži Top odpovědná firma 2011 v kategorii Inovátor v životním prostředí za projekt Green Office.

Společnost Unilever byla založena před 120 lety a svou českou pobočku zřídila v roce 1991. Unilever ČR, spol. s r. o. – s hlavním sídlem v Praze – je součástí Central Europe Multi Country Organisation spolu s dalšími pobočkami v Maďarsku, na Slovensku, ve Slovinsku, v Chorvatsku a v Bosně a Hercegovině. Unilever ČR, spol. s r. o. má 300 zaměstnanců.
AMI Communications, tel: ( 420) 724 012 622
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist