Ilona Mazalová "> Zapojení mládeže do rozvoje města - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zapojeni-mladeze-do-rozvoje-mesta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Zapojení mládeže do rozvoje města

14. března 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Třicítka dětí z 5. až 9. tříd ze Základní školy Alšovy se sešla ve čtvrtek 14. března v zasedací místnosti zastupitelstva města, aby se zúčastnila Školního fóra. Během této akce žáci diskutovali o nápadech na vylepšení města a jeho rozvoje, a zároveň se věnovali problémům
a nápadům na zlepšení ve své škole.

Cílem akce bylo podnítit žáky k přemýšlení o rozvoji města, probudit v nich zájem o okolí a napomoci jim kriticky hodnotit informace. Kromě žáků se fóra zúčastnili ředitel školy Robin Pospěch spolu s výchovnou poradkyní a za město garant školství místostarosta David Monsport a zástupci jednotlivých odborů, aby mohli reagovat na případné dotazy žáků.

„Školská fóra se zpravidla pořádají přímo v jednotlivých školách, ale právě Alšovka, projevila zájem uspořádat fórum na městském úřadu,“ uvedla Ivana Holubová, koordinátorka projektu Zdravého města a místní Agendy 21. Další Školské fórum se uskuteční 4. dubna pro Základní školu 17. listopadu, zájem projevila i Základní škola Floriána Bayera. Pokud se budou chtít do této aktivity zapojit i další školy neváhejte kontaktovat Ivanu Holubovou, 556 879 671, ivana.holubova@koprivnice.cz.

Město Kopřivnice letos oslavuje 20 let členství v asociaci Národní síť Zdravých měst ČR. Cílem aktivit v asociaci je posílení zájmu veřejnosti o rozvoj města, motivace mladé generace k aktivnímu zapojení do veřejného dění a povzbuzení jejich zájmu o místo, kde žijí. Za tímto účelem město připravuje nejen Školní fórum pro žáky škol, ale také co dva roky diskusní setkání pro širokou veřejnost a organizace působící ve městě, kterému předchází fórum mladých. „Věříme, že formát Školního fóra zaujme také další školy a do budoucna poskytne možnost aktivně diskutovat o budoucnosti místních škol i města dalším. Tímto způsobem chceme podporovat zapojení mládeže do dění ve městě a budovat tak v mladé generaci silnější vztah mezi nimi samotnými a městem, kde žijí,“ doplnila Ivana Holubová.
Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist