https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zapojte-se-do-environmentalni-kampane-umeni-odpadu-i-z-vaseho-domova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Jeden svět na školách / Člověk v tísni: Zapojte se do environmentální kampaně Umění odpadu i z vašeho domova

Ovládáte umění odpadu, či potřebujete inspiraci? Oslavte s žáky či svými dětmi Den Země zapojením do online kampaně zaměřené na předcházení vzniku odpadu. Zavření škol bylo impulsem kampaň vhodně připravit, aby vyhovovala distančnímu vzdělávání, tedy z domova – individuálně nebo s rodinou.

V týdnu od 20. do 24. dubna 2020 můžete žákům pustit dokumentární filmy a pustit se do tematických projektových výzev. Objevte s nimi aktuální témata jako bezodpadový způsob života, minimalismus či principy udržitelnosti ve školním prostředí.

Jak se zapojit do kampaně?
Velmi jednoduše. Není vyžadována žádná registrace, online výuka je stále volně přístupná na webu JSNS a proto se mohou zapojit i rodiny, nejen školy.

Podmínkou je pouze zahrnutí promítnutí environmentálního filmu, zapojení do našich projektových aktivit či můžete vymyslet vlastní projekt nebo i promítnout jiný environmentální film ze sekce životního prostředí.
Do kampaně jsme pro Vás vybrali tři filmy o nakládání s odpady v České republice (Mezi odpady), o životě s minimem materiálních věcí (Mý věci) a inspirační iniciativě studentů, kteří na škole zrealizovali udržitelně-ekologické projekty (Udržitelný Palacký). Kampaň a týdenní projektové výzvy jsou postavené tak, aby bylo možné se zapojit i v rámci distančního vzdělávání, tedy z domova – individuálně i s rodinou.
Podívejte se na stránky kampaně Umění odpadu (JSNS.CZ/umeni-odpadu), co všechno jsme pro Vás přichystali.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist