ANERI "> Zateplení domu přináší výhody - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zatepleni-domu-prinasi-vyhody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Stav Agency: Zateplení domu přináší výhody

22. května 2024 | Stav Agency
Autor: ANERI, tel: 602458045
Hlavním impulzem k zateplení domu je snaha uspořit za vytápění, zejména v době, kdy ceny energií stále rostou. Kvalitní zateplení může spolu s dalšími energeticky úspornými opatřeními zajistit úspory na vytápění přesahující 50 %. To znamená výrazné snížení nákladů na provoz domácnosti.
Zateplení navíc zlepšuje tepelnou pohodu v domě, což znamená, že v zimě zůstane vnitřní prostor teplejší a v létě chladnější. Tento efekt je důležitý pro komfort obyvatel a také pro zdraví. Zateplené stěny zabraňují kondenzaci vlhkosti, která je hlavní příčinou vzniku plísní. Plísně mohou být velmi škodlivé pro zdraví, zejména pro osoby s respiračními problémy nebo alergiemi.
Zateplení často zahrnuje opravu a renovaci staré fasády, což může výrazně zlepšit vzhled budovy. Nový vzhled může ze staré, zanedbané stavby vytvořit atraktivní dům. Zateplení tak zvyšuje nejen estetickou hodnotu, ale také tržní hodnotu nemovitosti.
Snížením potřeby vytápění dochází k menší produkci emisí CO2, což přispívá k ochraně životního prostředí. Menší spotřeba energie znamená menší ekologickou stopu domu, což je důležité v kontextu boje proti klimatickým změnám.
Investice do zateplení může být podpořena různými dotačními programy, které výrazně snižují celkové náklady na zateplení. Tyto programy jsou často dostupné na národní i evropské úrovni a mohou zahrnovat granty nebo nízkoúročené půjčky.
Každý dům je unikátní a vyžaduje individuální přístup k zateplení. Odborné posouzení před zateplením je nezbytné pro určení nejvhodnějších metod a materiálů. Například společnost Stav Agency s.r.o. z Liberce nabízí odborné konzultace a posouzení, což může být klíčové pro dosažení optimálních výsledků.
Zateplení domu tedy představuje investici, která se vyplatí jak z hlediska ekonomického, tak z pohledu kvality života a ochrany životního prostředí.
https://www.stav-agency.cz/
https://www.stav-agency.cz/zatepleni-domu-prinasi-vyhody/
ANERI, tel: 602458045
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist