https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zavedeni-autobusovych-zastavek-pouze-na-znameni-poskodi-prazske-seniory-i-rodice-s-kocarky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSSD: Zavedení autobusových zastávek pouze na znamení poškodí pražské seniory i rodiče s kočárky

20. března 2019 | ČSSD
Pražští sociální demokraté odmítají záměr vedení hlavního města, který počítá se zavedením veškerých autobusových zastávek v režimu na znamení, a to již od července letošního roku. Změna podle předsedy pražské ČSSD Petra Pavlíka poškodí převážně pražské seniory i rodiče s kočárky. Plán již jednomyslně schválil magistrátní výbor pro dopravu, na jednání s ním vyslovil souhlas i náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (PRAHA SOBĚ).

Magistrátní výbor pro dopravu v úterý jednomyslně doporučil městské radě schválit zavedení režimu na znamení na všech autobusových zastávkách integrované dopravy, a to již od prvního července letošního roku. Stalo se tak na základě návrhu organizace ROPID a pražského dopravního podniku a rovněž s výslovným souhlasem náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra z hnutí PRAHA SOBĚ.

„Odmítáme podobné experimenty, na které doplatí především senioři a rodiče s kočárky, ale také cestující s těžkými zavazadly, skupinové výpravy, školní výlety nebo například turisté. Kvůli roční úspoře několika milionů korun hrozí radikální snížení kvality přepravních služeb,“ uvedl předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík.

Sociální demokraté kritizují unáhlenost plánované změny. „Je otázkou, zda během tří měsíců může vedení hlavního města garantovat, že bude plán technicky proveditelný. Po pražských ulicích jezdí vozidla s různými druhy tlačítek, někdy i bez tlačítek. Hrozí navíc, že řidiči nebudou v noci nebo za deštivého počasí schopni zareagovat na cestující na zastávkách,“ uvedl dopravní expert pražské ČSSD Petr Horálek. Podle něj v souvislosti s chystanou změnou reálně hrozí rušení nebo omezování autobusových spojů v metropoli a také ztížení práce řidičů.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist