https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zaver-prazdnin-bude-na-hrade-orliku-nad-humpolcem-patrit-netopyrum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Společná tisková zpráva České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON) a Sdružení Zelené srdce: Závěr prázdnin bude na hradě Orlíku nad Humpolcem patřit netopýrům

Na hradě Orlík nad Humpolcem se v pátek 28. srpna 2020 od 19:00 hodin uskuteční Netopýří noc. Setkání s tajuplnými nočními savci zprostředkují odborníci z České společnosti pro ochranu netopýrů. Těšit se lidé mohou na setkání s ochočenými handicapovanými netopýry, hry a soutěže pro děti, promítání, ukázky práce s ultrazvukovým detektorem či odchyt tajuplných obyvatel hradu do sítí.

Na hradě Orlík nad Humpolcem se v pátek 28. srpna 2020 od 19:00 hodin uskuteční Netopýří noc. Setkání s tajuplnými nočními savci zprostředkují odborníci z České společnosti pro ochranu netopýrů. Těšit se lidé mohou na setkání s ochočenými handicapovanými netopýry, hry a soutěže pro děti, promítání, ukázky práce s ultrazvukovým detektorem či odchyt tajuplných obyvatel hradu do sítí.

Mezinárodní noc pro netopýry je celosvětová akce určená široké veřejnosti, která se v České republice koná již po čtyřiadvacáté. Lidé se s netopýry mohou setkat od poloviny srpna do konce září na téměř padesáti místech. Díky různorodému programu vedenému odborníky mají návštěvníci jednotlivých akcí možnost seznámit se zblízka s těmito zajímavými živočichy, jejich výzkumem i ochranou.

„Od 19:00 čekají na zřícenině hradu na děti i jejich doprovod soutěže a hry s netopýří tématikou. Následnou přednášku s promítáním o životě a ochraně netopýrů doprovodí ukázka ochočených handicapovaných netopýrů. Nejvytrvalejší návštěvníci se mohou těšit rovněž na závěrečné setkání s netopýřími obyvateli hradu a okolních lesů – připraveno je sledování lovících netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru i jejich odchyt do sítí“, láká na bohatý program Eva Cepáková z ČESON. „Hrad Orlík je ze všech stran bezprostředně obklopen lesy, a proto věříme, že se nám u hradních sklepení podaří odchytit či alespoň sledovat některý z druhů vyskytujících se právě v lesním prostředí. Jedná se o netopýra velkouchého, ušatého, černého či netopýra rezavého“, doplňuje Cepáková.

„Netopýří noc se na hrad Orlík nad Humpolcem vrací po delší době a jsme moc rádi, že můžeme dětem i dospělým opět přiblížit život našich pozoruhodných hradních obyvatel. Srdečně proto všechny zveme k této netradiční a dobrodružné večerní návštěvě hradu,“ říká Pavel Koubek, předseda Sdružení Zelené srdce a kastelán hradu Orlík v jedné osobě. „Parkoviště se nachází na okraji lesa pod hradem, doporučujeme proto návštěvníkům, aby se na akci vybavili baterkou a vhodnou obuví pro zpáteční sestup po neosvětlené lesní cestě“, doplňuje ještě důležité upozornění Koubek.

Akci pořádá ČESON ve spolupráci se Sdružením Zelené srdce a Castrum o.p.s, správou hradu Orlík nad Humpolcem, v rámci projektu „Skrytý život v památkách – výpravy za tajemstvím létajících savců“. Projekt je realizován s finanční podporou MŽP a SFŽP ČR.
Více informací na: napude.sousednetopyr.cz
Eva Cepáková, Pavel Koubek, tel: 732 615 295, 737 768 102
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist