https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zavrsili-jsme-projekt-tvorime-a-ucime-se-v-zahrade
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spolek Ametyst: Završili jsme projekt "Tvoříme a učíme se v zahradě"

27. července 2019 | Spolek Ametyst
Autor: Lenka Prunerová, tel: 737406888
Od září 2018 do června 2019 probíhala realizace projektu Tvoříme a učíme se v zahradě, který byl finančně podpořen Fondem životního prostředí města Plzeň. Naše lektorky v rámci tohoto projektu vedly výukové programy a tvořivé dílny ve školních zahradách mateřských škol či v blízké přírodě. Školy měly na výběr z nabídky celkem 8 výukových programů, které rovnoměrně pokrývaly 4 roční období. Děti venku nejen poznávaly nové věci a vstřebávaly nové informace, ale i tvořily – v zimě například jednorázová ptačí krmítka z přírodních materiálů, na jaře zdravou limonádu a pomazánku s bylinkami. Cílem projektu bylo zejména poskytnout dětem zážitek pobytu v přírodním prostředí a jeho kreativní využití a motivovat pedagogy k celoročnímu pobytu venku. Víme totiž, že příroda neskýtá jen dobrý prostor pro učení, ale je velmi důležitá i pro fyzické a psychické zdraví dětí. Vytvoření blízkého vztahu k přírodě je navíc základním předpokladem pro motivaci naše životní prostředí také chránit. Projekt se setkal s ohlasem ze stran lektorek, učitelů i žáků a výukové programy budou dále zařazeny do nabídky Ametystu. Více na nabídce Spolku Ametyst.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist