https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zazraky-prirody-i-toulava-kamera.divoci-kone-se-stali-nametem-popularnich-televiznich-poradu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká krajina: Zázraky přírody i Toulavá kamera. Divocí koně se stali námětem populárních televizních pořadů

30. srpna 2019 | Česká krajina
Autor: Dalibor Dostál, tel: 606 635 303
Stáda divokých koní a zpětně šlechtěných praturů budou zítra večer patřit mezi náměty premiérového pořadu Zázraky přírody. Na programu ČT1 se objeví v hlavním vysílacím čase v sobotu 31. srpna od 20:00 hodin.

Zábavnou show, kde největší hvězdou je příroda sama, tradičně provázejí moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen. Pozvání tentokrát přijala olympijská vítězka Eva Samková, moderátor Dalibor Gondík, herec Otakar Brousek mladší a hudebník Petr Vondráček.

Diváci uvidí nejen velké kopytníky z milovických pastvin ale také výbušný recept a mnoho pokusů, které si zájemci mohou vyzkoušet doma. V závěrečném experimentu oba moderátoři napochodují rázným krokem přímo na vojenský výcvik. „Záběry, které se podařilo tvůrcům natočit, jsou opravdu nádherné. Navíc do jednoho pořadu se vše zajímavé nevešlo, takže v současné době plánujeme další natáčení, které se tentokrát bude věnovat zubrům,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Není to poprvé v letošním roce, kdy unikátní zvířata z milovické rezervace účinkovala v populárním televizním pořadu. V květnu se objevila také v turistickém televizním magazínu Toulavá kamera. Ten se vysílá od roku 2003. Jeho ambicí bylo přinášet pozitivní reportáže z celé České republiky. Po šestnácti letech existence se cyklus stal synonymem mozaiky zajímavostí z regionů a inspirací pro trávení volného času. Pořad, který moderují Iveta Toušlová a Josef Maršál, provází diváky po zajímavých historických památkách, důležitých místech, rodných obcích slavných osobností a podobně

Na péči o divoké koně, zubry a pratury může přispět také veřejnost zasláním ve tvaru DMS KRAJINA 30, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 90 na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30, 60 nebo 90 korun, na projekty neziskové organizace jde 29, 59 nebo 89 Kč korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Nadační fond rodiny Orlických, Hello bank, Printwell, JK Jitka Kudláčková, Semix, Megabooks CZ, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.
Dalibor Dostál, tel: 606 635 303 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist