https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zbynek-stanjura-misto-jizdneho-zdarma-by-vlada-mela-stavet-dalnice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Zbyněk Stanjura: Místo jízdného „zdarma“ by vláda měla stavět dálnice

27. března 2018 | ODS
Vláda bez důvěry dnes schválila návrh ministerstva dopravy, který poskytne studentům a důchodcům 75% slevu na hromadnou dopravu. Návrh znamená navýšení mandatorních výdajů státu o 6 miliard Kč. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury je návrh nekoncepční a premiér v demisi si jím pouze kupuje voliče.

„Motivace premiéra v demisi je podle mého názoru jediná – chce si štědrým rozdáváním státních peněz koupit voliče, jiný smysl v tom nevidím. Vláda bez důvěry se evidentně inspirovala na Slovensku, kde ale toto opatření nepřineslo avizované pozitivní dopady, protože lidé nechtějí jezdit přeplněnými vlaky, a tak se vrací k dopravě vlastním autem. Návrh daňové poplatníky vyjde na 6 miliard korun a povede k nevratnému prodražení veřejné dopravy. Zodpovědný ministr dopravy by finanční prostředky využil k dostavbě dálnic a železnic, které by umožnily napojení do celoevropské sítě a zkvalitnily dopravu v České republice. Dan Ťok a s ním i celá vláda bez důvěry se ale bohužel rozhodli k populistickému ‚nakupování‘ voličů za peníze daňových poplatníků,“ řekl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist