https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zbynek-stanjura-pomahejme-venkovu-ale-nekomplikujme-danovy-system
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Zbyněk Stanjura: Pomáhejme venkovu, ale nekomplikujme daňový systém

20. září 2016 | ODS
Daňový systém České republiky patří mezi nejsložitější na světě a ministr Marián Jurečka se ho chystá ještě více zkomplikovat, když navrhuje slevy na sociální pojištění pro obyvatele obcí do 500 obyvatel.

Souhlasím s tím, že je třeba českému venkovu pomáhat a zabránit odlivu obyvatel do měst. Vláda by se měla soustředit na stavbu silnic, nebo zlepšení veřejné dopravy, aby vesnice nebyly odříznuty od okolního světa, měla by zajistit na venkově dobré školy, kvalitní připojení k internetu a další infrastrukturu.

Sociální odvody by se naopak měly snížit plošně všem a to alespoň o 3,5 procentního bodu. Jenom tak podpoříme růst čistých mezd zaměstnanců. Jakékoli výjimky a speciální opatření daňový a sociální systém ještě více zkomplikují a budou nahrávat podvodům.

Zbyněk Stanjura
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist