https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zdrazeni-jizdneho-a-omezeni-poctu-spoju-je-podraz-na-prazany
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSSD: Zdražení jízdného a omezení počtu spojů je podraz na Pražany

17. července 2020 | ČSSD
Vedení hlavního města Prahy chce zdražit jízdné v městské hromadné dopravě. V případě ročního kuponu na MHD by zdražení mohlo být až o padesát procent. Podle poslance a bývalého náměstka pražské primátorky pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) jde o podraz na Pražany.

„V roce 2015 jsme prosadili zlevnění ročního kuponu na cenu, která znamenala možnost jezdit MHD po Praze za 10 korun denně. Toto zlevnění učinilo pražskou veřejnou dopravu velmi atraktivní a ekonomicky dostupnou pro drtivou většinu Pražanů a přilákalo spoustu nových cestujících. Nové vedení Prahy je teď chce znovu nesmyslně z MHD vyhnat,“ uvedl Dolínek, podle nějž argumentace pandemií koronaviru absurdní.

„To si jako nové vedení Prahy myslí, že se propadly jen obecní příjmy? Že Pražané se mají a v příštích měsících budou mít lépe, takže jim může zdražit další službu? Praha je bohaté město a v této situaci by se mělo za své občany naopak postavit a pomoci jim. Zdražení MHD je podraz na Pražany ze strany současné koalice,“ vysvětlil Dolínek, který kromě zdražování odmítá i plány na omezování počtu spojů.

„Praha je přetížena automobilovou dopravou, která je mj. největším pražským znečišťovatelem ovzduší. Zdražení MHD i snížení počtu spojů povede samozřejmě k tomu, že část lidí opět přesedne z metra, tramvají a autobusů do aut. To je naprosto absurdní. Nechápu pana Čižinského, který se měl možnost seznámit s funkčním vídeňským modelem, a nyní člen jeho tým přijde s tak nesmyslným návrhem,“ uzavřel Dolínek.

Mezi dalšími opatřeními, o kterých současné vedení Prahy jedná, je také například posunutí věku, od kdy má cestující jízdné zdarma. Nyní je to 65 let. Zrušit by se mohlo také jízdné zdarma pro žáky.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist