https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zdroje-z-povolenek-maji-jit-na-ochranu-klimatu-prosazuje-piratka-balcarova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Zdroje z povolenek mají jít na ochranu klimatu, prosazuje Pirátka Balcarová

11. června 2019 | Česká pirátská strana
Pod záštitou pirátské předsedkyně Výboru pro životní prostředí Dany Balcarové se dnes odehrál kulatý stůl k novele zákona o obchodování s emisními povolenkami. Zástupci Ministerstva životního prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu, průmyslu i nevládního sektoru diskutovali zejména o účelu stamiliardových výnosů z dražeb povolenek a nově vznikajícím modernizačním fondu.

„V emisních povolenkách se točí miliardové částky. Během prvního čtení v minulém týdnu jsem otevřela zejména problematiku zastropení částky účelově směřující na ochranu životního prostředí. I dnes jsem za Piráty prezentovala postoj, podle nějž by výnosy z emisních povolenek měly být investovány do obnovitelných zdrojů, do úspor energie a na adaptační opatření. Snížení zastropení částky na ochranu životního prostředí z dvanácti na osm miliard, kterou vládní novela navrhuje, vnímám jako promarněnou příležitost,“ uvedla po skončení setkání Balcarová.

Konání dnešní akce avizovala Balcarová již minulý týden po rozpravě na plénu Sněmovny, na níž zdůraznila, že Evropský systém obchodování s emisními povolenkami je klíčovým nástrojem pro snižování vypouštění skleníkových plynů z průmyslu a energetiky.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist