https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ze-skladky-bude-oddechovy-areal
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Ze skládky bude oddechový areál

23. května 2017 | Hl. město Praha
Praha koupí od státu za zhruba 13,3 milionu korun pozemky potřebné pro sanaci a revitalizaci skládky Velká Chuchle. Dnes pražští radní rozhodli, že doporučí městskému zastupitelstvo parcely s rozlohou zhruba 58 tisíc čtverečních metrů koupit.

Pokud by Praha požádala o bezúplatný převod těchto pozemků, omezilo by to možnosti města realizovat plánovaný záměr a také s ohledem na možnost čerpat na projekt dotace. Skládka se nachází v katastrálním území Velká Chuchle a Slivenec.

„Stavbou se bude sanovat bývalá skládka směsného odpadu Prahy a bude revitalizována na prostor pro oddech a rekreaci. Tím bude plnit veřejný zájem, protože nově vzniklý prostor budou účelně využívat Pražané k odpočinku,“ uvedla radní Jana Plaminková.

Dostupnost celého areálu je navázána na stávající pěší zóny i komunikace. Na temeni tělesa skládky je navržen multifunkční přírodní volnočasově-rekreační areál, jehož součástí je oplocené agility hřiště a psí loučka pro volné pobíhání psů, outdoor fitness louka s přírodními cvičebními prvky, menší venkovní přírodní amfiteátr pro pořádání různých akcí, cykloareál se single-trekovou dráhou a cyklotrialovým hřištěm.

V jižní části areálu je navržena volná pobytová louka a nižší rozhledna. Vše bude propojeno okružní cestou.

Praha chce k sanaci využít nejen vlastní finanční zdroje, ale použít i dotace z Evropské unie. To je také hlavním důvodem, proč je úplatný převod vlastnictví pro město efektivní.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist