Miroslav Patrik "> Zelená perla za rok 2022 se vybírá z výroků dvanácti osob. Z osmnácti výroků ve finále jich má nejvíce senátor Tomáš Jirsa - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zelena-perla-za-rok-2022-se-vybira-z-vyroku-dvanacti-osob.z-osmnacti-vyroku-ve-finale-jich-ma-nejvice-senator-tomas-jirsa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Děti Země: Zelená perla za rok 2022 se vybírá z výroků dvanácti osob. Z osmnácti výroků ve finále jich má nejvíce senátor Tomáš Jirsa

26. června 2023 | Děti Země
Autor: Miroslav Patrik, tel: 603 574 289
Z hlediska množství má největší šanci získat Zelenou perlu 2022 se svými čtyřmi antiekologickými výroky starosta Hluboké nad Vltavou a senátor Tomáš Jirsa.

Po dvou výrocích pak mají předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a zastupitelka města Pyšely Dana Drábová, senátorka Daniela Kovářová a bývalý prezident Miloš Zeman.

Nezávislá komise, složená z devadesáti čtyř osob, nyní rozhoduje o vítězi.

Výsledky ankety Zelená perla 2022 budou zveřejněny v pátek 30. června 2023 v 11 hodin na tiskové konferenci v Ekologickém institutu Veronica (Panská 9). Soirée k anketě proběhne od 19 hodin.

„Ze zaslaných výroků veřejností jsme uznali dvacet šest od dvanácti osob, přičemž ve finále je osmnáct výroků od všech dvanáct osob, takže nezávislá komise má z čeho vybírat. Mezi nimi jsou i tři osoby, které v minulosti buď získaly Zelenou perlu, nebo titul Ropák za antiekologický čin,“ sdělil koordinátor ankety Zelená perla Miroslav Patrik z Dětí Země – Brno, který také třicet let organizoval anketu o antiekologický čin Ropák.

Tématem čtyř výroků starosty Hluboké nad Vltavou a senátora za ODS Tomáše Jirsy je odmítání bezzásahových území v národních parcích a ochrana Země před globálními změnami klimatu.

Předsedkyně SÚJB a zastupitelka města Pyšely Dana Drábová ve dvou výrocích považuje za možné začít stavět jaderné bloky i bez pravomocného stavebního povolení a silně relativizuje důsledky porušení stability uložišť vyhořelého jaderného paliva v zemi.

Senátorce Daniele Kovářové se ve dvou výrocích nelíbí samotný princip ochrany přírody, který prý zvyšuje ceny výrobků a služeb.

Bývalý prezident ČR, Ropák 2013 a majitel Zelené perly 2014 Miloš Zeman ve dvou výrocích odmítá existenci bezzásahových území a dále považuje Zelenou dohodu za nepřípustný fanatismus.

Silnými kandidáty mohou být i bývalý prezident Václav Klaus, který se stal Ropákem 1993 a je majitelem Zelené perly za roky 1995, 2005 a 2007, nebo předseda představenstva Vodní cesty, a. s., a Ropák 2018 Jan Skalický.

Zelenou perlu 2022 může také získat někdo z těchto osob: jednatel Evropské vodní dopravy-Sped., s. r. o., Lukáš Hradský, hydrogeolog z Přírodovědecké fakulty UK v Praze Zbyněk Hrkal, myslivec a spisovatel, Štěpán Neuwirth, primátor Českých Budějovic a zastupitel Jihočeského kraje za hnutí ANO Jiří Svoboda, místostarosta obce Dolní Morava Petr Vrzal a poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Zelenou perlu 2021 získala místopředsedkyně hnutí Švýcarská demokracie Pynelopi Cimprichová. Děti Země – Brno v letech 1993 až 2022 také uspořádaly třicet ročníků ankety o antiekologický čin Ropák, kterou již ukončily, neboť splnila svůj hlavní porevoluční účel. Poslední titul Ropák (2021) obdržel Richard Brabec.

Odkazy na internetové stránky:
Čtenářské hlasování o Zelené perle 2022 (26.06.2023) https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ctenarske-hlasovani-o-zelene-perle-2022
Miroslav Patrik, tel: 603 574 289
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist