https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zelena-pro-bioplynku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Praha: Zelená pro bioplynku

1. října 2020 | Strana zelených Praha
S potěšením se dozvídáme o podpoře, kterou od Rady hl. m. Prahy obdržel projekt bioplynové stanice. Ta by měla v budoucnu pomoci s efektivním využitím biologicky rozložitelného odpadu z území hlavního města a dodávat např. plyn pro nákladní vozidla městských služeb. To vše v duchu cirkulární ekonomiky, která velí pohlížet na náš každodenní odpad v prvé řadě jako na znovuvyužitelný zdroj.

„Jedná se o dlouhodobý projekt, který začal někdy v letech 2006/07 ještě pod názvem „bioreaktor“. Následná celosvětová ekonomická krize však zamávala mj. s odbytem recyklačního produktu a oslabila rovněž investiční sílu Pražských služeb. Projekt tak byl našimi nástupci ve vedení města odložen. K obnovení přípravy došlo v minulém volebním období opět z naší iniciativy,“ říká za Zelené Petr Štěpánek, který byl zastupitelem, resp. členem Rady hl. m. Prahy ve zmiňovaných obdobích 2006–10 a 2014–18.

„Děkuji všem, kdo svou prací přispěli k tomu, že se projekt bioplynky snad konečně realizuje,“ dodává Štěpánek.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist