https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zelene-frakci-v-evropskem-parlamentu-se-dnes-predstavi-ursula-von-der-leyen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Zelené frakci v Evropském parlamentu se dnes představí Ursula von der Leyen

10. července 2019 | Strana zelených
Dnes v 16:00 se kandidátka na předsedkyni Evropské komise, Ursula von der Leyen, představí frakci Zelených v Evropském parlamentu. Jednání bude streamováno. Můžete jej sledovat naživo zde: https://web-greensefa.streamovations.be/index.php/. Von der Leyen musí spolu s celkovým složením Komise příští týden projít schválením Evropským parlamentem.

„Potřebujeme spravedlivější, sociálnější a ekologičtější Evropu, která bude pracovat pro občany. Má-li Ursula von der Leyen mít podporu a Komise důvěru Evropanek a Evropanů, musí von der Leyen ve svém návrhu programu Komise reflektovat volání široké veřejnosti po zeleném programu,“ říká Magdalena Davis, 1. místopředsedkyně Zelených.

Evropa se musí stát jednotným světovým lídrem v boji proti klimatickým změnám, jejichž dopady pociťujeme na vlastní kůži. Prioritou tak musí být ochrana přírodních zdrojů, udržitelné zemědělství a především rapidní snižování emisí skleníkovým plynů až na úroveň uhlíkové neutrality v roce 2050.

„Podle Mezivládního panelu OSN pro změny klimatu máme 11 let na záchranu naší planety. Planeta B neexistuje,“ říká Magdalena Davis.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist