https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-a-pirati-jdou-ve-volbach-spolecne-otevirat-kraj-povede-je-berg
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Zlínský kraj: Zelení a Piráti jdou ve volbách společně otevírat kraj. Povede je Berg

Otevřený kraj (OK) – tak zní název volební koalice Strany zelených a Pirátů, pod kterým obě strany společně kandidují do podzimních krajských voleb. V čele kandidátky bude stát vsetínský zastupitel a internetový podnikatel Michal Berg (SZ). “Vzájemná spolupráce se oběma stranám osvědčila na řadě míst v kraji. Je proto logické, že jsme našli společnou řeč i v krajských otázkách a společně tak dokážeme nabídnout voličům to nejlepší z osobností i programů obou stran,” okomentoval koaliční spolupráci Michal Berg.

Programově chce koalice upozorňovat na zásadní problémy životního prostředí, mezi které patří narůstající sucho a nedostatek vody. Chce zároveň klást důraz na transparentnější fungování krajského úřadu. Ten v minulém roce obdržel anticenu za nejméně otevřenou instituci směrem k občanům. “Naší prioritou bude nastavit standardy komunikace s veřejností směrem k co největší otevřenosti. Nebývalá arogance úředníků i politiků “jedenadvacítky” musí skončit,” uvedl předseda Pirátů ve Zlínském kraji Petr Tkadlec.

Dalšími programovými prioritami koalice bude přilákání většího množství lidí k veřejné dopravě a zavedení integrovaného dopravního systému nebo podpora lokálních a drobných zemědělců, například prostřednictvím zavádění lokálních potravin do školních jídelen. “Budeme rovněž důrazně vystupovat proti všem populistům nabízejících laciné a jednoduché recepty na složité problémy a rozdmýchávačům nenávistných nálad ve společnosti,” zdůraznil Michal Berg.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist