https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-angazuji-na-eurovolby-zkusene-experty-od-prezidentu-pavla-i-kisky-volebni-manazerkou-bude-misha-lebeda-strategem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Zelení angažují na eurovolby zkušené experty od prezidentů Pavla i Kisky: volební manažerkou bude Misha Lebeda, stratégem Rado Baťo

1. února 2024 | Strana zelených
Zelení představují silný tým pro letošní eurovolby nejen na kandidátce, ale i ve volebním štábu. Manažerkou volební kampaně bude Misha Lebeda, která byla součástí nejužšího týmu úspěšné prezidentské kampaně Petra Pavla. Strategický rámec spoluurčuje stratég Rado Baťo, bývalý člen poradního týmu slovenského prezidenta Andreje Kisky a mluvčí někdejší premiérky Ivety Radičové, který pracoval také pro Progresívne Slovensko. Lídryní kandidátky, na níž jsou dále třeba Petr Doubravský z Fridays for Future nebo architekt Osamu Okamura, je ředitelka organizace Konsent Johanna Nejedlová.

Michaela, alias Misha Lebeda, žila posledních jedenáct let v Bruselu, působila jako projektová manažerka v oblasti IT a marketingu nebo jako mluvčí hnutí Milion chvilek pro demokracii pro zahraničí. Ve veřejném prostoru je známá i díky vlastnímu projektu ENDO Talks CZ, kdy po osobní zkušenosti se zákeřnou nemocí založila první tuzemskou pacientskou organizaci na pomoc ženám s endometriózou.

Po návratu do ČR se stala součástí úspěšné prezidentské kampaně Petra Pavla, kde měla na starosti koordinaci komunity. Lebeda aktuálně působí také v Nadačním fondu Propolis33, který se věnuje zlepšení situace v porodnictví. S lídryní kandidátky Johannou Nejedlovou i Stranou zelených ji tak pojí mimo jiné podpora témat, která trápí převážně ženskou část populace, a přesto bývají až příliš často přehlížena.

„Témata, kterým se Johanna věnuje, i způsob, jakým o nich mluví, jsou mi velmi blízká. Její rozhodnutí kandidovat za Zelené jsem sledovala s nadšením a je mi proto velkou ctí mít možnost jí, ale i ostatním kandidátům, v této výzvě pomoci. Věřím, že v kampani společně zúročíme zkušenosti, které jsem za posledních 20 let nasbírala jak v manažerských pozicích, tak na nejrůznějších osvětových a politických kampaních,“ komentuje vznikající synergii Lebeda. „Česko potřebuje novou generaci političek a politiků, a to i v Evropském parlamentu, pro které jsou zelená témata přirozenou příležitostí a ví, že právě na nich závisí nejen naše budoucnost a prosperita. Současná politická reprezentace tuto příležitost v lepším případě přehlíží, v horším bagatelizuje nebo znevažuje,“ dodává Lebeda.

Na strategii kampaně si Zelení najali zkušeného stratéga Rada Baťu, který vedl vítěznou volební kampaň bývalého slovenského prezidenta Andreje Kisky, v jehož týmu následně působil jako poradce. V minulosti pracoval také na kampani Progresívneho Slovenska a byl mluvčím někdejší premiérky Ivety Radičové.

Kromě Nejedlové je v čele kandidátky dvaadvacetiletý Petr Doubravský, student ekonomie, environmentálních studií a spoluzakladatel české odnože Fridays for Future. Doubravský působil několik let ve správní radě Greenpeace a za své aktivity v ekologickém hnutí, s nimiž začal ještě na střední škole, získal Cenu Josefa Vavrouška. Třetí na kandidátce je lidskoprávní právnička a bývalá lídryně mladých evropských Zelených Zuzana Pavelková. Čtyřka kandidátky je spolupředseda strany Michal Berg, pětka právnička a bývalá diplomatka Gabriela Svárovská, která dříve mimo jiné působila v kanceláři Václava Havla v době vstupu ČR do EU i NATO, na šestém místě pak je architekt a urbanista Osamu Okamura.

V Zelených aktuálně probíhá konsolidace nejužšího komunikačního týmu. Stranickou komunikaci vede nově Adam Ludvík, přechází z Milionu chvilek pro demokracii. Pro evropské volby se do PR týmu přidává i Kateřina Písačková, z komunikačního týmu Holešovické tržnice, bývalá tisková mluvčí Prahy 1, držitelka České ceny za PR za politickou komunikaci a v minulosti zakladatelka spolku Studenti IKSŽ FSV UK a kavárny Na Hollaru.

Fundraising má pod křídly Martin Máša, držitel EFFIE a dalších mezinárodních ocenění, se zkušenostmi z IQ Roma Service či Hnutí DUHA, kde řídil mimo jiné úspěšné kampaně Zachraňme lesy a Zachraňme národní parky. Obě vedly k úpravám v zákonech. Sociální sítě spravuje tým, složený z autora současného vizuálu Zelených, studenta Martina Lekeše a Jolany Haismanové, která spolupracuje s Novým prostorem a za správu sítí pro Svobodu zvířat obdržela v loňském roce Czech Social Awards.

Zelení aktuálně plánují za kampaň utratit dva až tři miliony korun. Část prostředků chce strana už v příštích týdnech vybrat v crowdfundingové kampani a opřít se tak o své věrné podporovatele, podporovatelky a potenciální voliče, kterých je podle posledních průzkumů potenciálně až 11,5 % (STEM, 11/2023).


Kontakty:
Johanna Nejedlová, lídryně kandidátky Zelených do evropských voleb, tel. 722 018 115, johanna@konsent.cz
Kateřina Písačková, PR manažerka Zelených pro evropské volby, tel. 731 539 575, katerina.pisackova@zeleni.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist