https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-evropa-musi-zahajit-jednani-o-sve-federalizaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Zelení: Evropa musí zahájit jednání o své federalizaci

24. června 2016 | Strana zelených
“Evropská unie ztrácí důvěru svých vlastních občanů, a nezmění-li se, zahyne. Cíli reformy má být: více participace, více demokracie, více účinné regulace nadnárodních ekonomických sil, méně byrokracie a regulací hloupostí, méně vlivu korporací, méně partikulárních vlivů národních států. Takovou Evropu, založenou na spolupráci lidí, nejen států, lze ovšem uskutečnit jedině jako federaci. A je to nutné právě teď a právě z důvodu krize evropského společenství, která odchodem Británie nevzniká, ale narůstá. Možná, a neříkám to rád, to bez Britů půjde i lépe. Doufám ale, že se do Evropy zase vrátí,” uvedl předseda Strany zelených Matěj Stropnický.

“Vyzýváme evropský parlament, evropskou komisi a reprezentace členských zemí, aby začaly urychleně jednat o otázkách prohloubení demokracie v rámci EU jako celku a o otázkách prohloubení integrace ve společném postupu v oblasti sociálního zabezpečení, migrace a životního prostředí. Zelení apelují na vládu ČR, aby vyjednala v rámci Visegrádské skupiny společný postup při demokratizaci unijních institucí,” dodal Petr Štěpánek, expert SZ na zahraniční politiku.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist