https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-jsou-pred-eurovolbami-uz-na-3.od-unora-se-podpora-zdvojnasobila
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Zelení jsou před eurovolbami už na 3 %. Od února se podpora zdvojnásobila

24. dubna 2024 | Strana zelených
V posledním průzkumu veřejného mínění se Strana zelených těší výrazně zvýšené podpoře voličů. S aktuálními 3 % podpory se nám před eurovolbami daří stabilizovat na politické scéně České republiky. Tento výsledek považujeme za významný úspěch, který nás motivuje k další práci. Slavíme ale s mírou, protože naše cíle jsou ještě podstatně vyšší.

„V únoru nám agentura Media naměřila 1,5 %, v březnu už 2 % a teď jsme na 3 %. Letos nás čekají troje volby, a tak je zvyšující se podpora mimořádně důležitá. Prolomit 5% hranici chceme už po červnových volbách do europarlamentu, kam kandidujeme s úžasnou kandidátní listinou plných zástupkyň a zástupců nové generace. A opíráme se také o profesionální tým, jaký jsme už dlouho v kampani neměli.“ říká k výsledku Michal Berg, spolupředseda Strany zelených. „Říkám to pořád. Letos si jdeme pro mandát. Voliči jsou zklamaní z působení vládních stran. A my jsme připraveni jim dát naději, že se věci mohou posouvat kupředu.“ dodává Johanna Nejedlová, lídryně kandidátní listiny.

V rámci naší kontaktní kampaně naše kandidátky a kandidáti intenzivně cestují po celé ČR. Setkávají se s voliči, zúčastňují se debat a diskuzí, aby co nejvíce lidí mohlo poznat naše hodnoty a plány do budoucna.

Johanna Nejedlová, lídryně naší kandidátky, absolvovala v uplynulých týdnech řadu rozhovorů, kde zdůraznila důležitost zelené politiky pro modernizaci naší země a Evropy. Díky těmto aktivitám nejenže rozšiřujeme naši viditelnost, ale také posilujeme důvěru veřejnosti v naše řešení.

Možnosti zapojení do kampaně najdou příznivci na volebním webu volby.zelení.cz.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist