https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-nesouhlasi-s-prodejem-uhelne-elektrarny-pocerady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Zelení nesouhlasí s prodejem uhelné elektrárny Počerady

2. ledna 2020 | Strana zelených
Ekonomické zájmy jednotlivců opět zvítězily nad zájmem o budoucnost našich dětí. ČEZ se rozhodl nevyužít opci na nákup uhelné elektrárny Počerady a ta se tak 2. ledna 2024 stane majetkem uhlobarona Pavla Tykače a jeho společnosti Sev.en Energy.

„Elektrárna Počerady je přesně to nejhorší, co v energetice máme. Prodej soukromníkovi znamená, že bude mnohem obtížnější elektrárnu v budoucnu uzavřít a daňoví poplatníci uhradí obrovské částky ve formě kompenzací. Vláda zcela selhává. Ohledně uhlí má mít útlumový program a prosadit jej i v ČEZ a Počerady zavřít. Budoucnost je v obnovitelných zdrojích, ne v uhlí!“ kritizuje rozhodnutí náš předseda Petr Štěpánek.

Proti rozhodnutí se samozřejmě vymezují i ekologické organizace Hnutí DUHA – Přátelé Země Česká republika, Greenpeace Česká republika a Limity jsme my. A my se s nimi souhlasíme.

„Prodej elektrárny Počerady je naprosto nezodpovědný krok ČEZ a potažmo současné vlády, která – ač vázána Pařížskou dohodou – nevyužila příležitosti odstavit největší zdroj emisí CO2 v ČR a snížit tím jeho produkci o 5,5 milionu tun ročně. Doplatíme na to svým zdravím my, občané ČR, a pak samozřejmě klima naší planety, která se bude nadále nezadržitelně ohřívat právě i díky zdrojům, jako jsou Počerady,“ dodává naše 1. místopředsedkyně Magdalena Davis.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist