https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-odsuzuji-stihani-aktivistu-za-klimatickou-spravedlnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Zelení odsuzují stíhání aktivistů za klimatickou spravedlnost

2. prosince 2018 | Strana zelených
Okresní soud v Prievidze rozhodl v neděli 2. prosince 2018 o vazebním stíhání dvanácti aktivistek a aktivistů ze Slovenska, Česka, Finska a Belgie, kteří na těžební věži v hnědouhelném dole ve slovenských Novákách nenásilně protestovali proti těžbě uhlí.

„Bezprecedentní uvalení vazby na skupinu osob, jež nenásilně vyjádřila nesouhlas s těžbou a spalováním uhlí, které prokazatelně poškozuje lidské životy i planetu, je naprosto nepřiměřené a absurdní. Pokud je vyvěšení transparentu považováno za hrozbu, je v ohrožení především svoboda slova“ uvedl předseda Zelených Petr Štěpánek.

„Protest v této formě je vyjádřením ústavního práva na svobodu projevu, jak upozorňují i slovenské liberální opoziční strany. Připojujeme se k jejich výzvě a apelujeme na přehodnocení rozhodnutí a propuštění zadržených,“ doplnila Petra Jelínková, 2. místopředsedkyně Zelených.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist