https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-plzen-podporujeme-daniela-kuse-do-senatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Zelení Plzeň: Podporujeme Daniela Kůse do senátu

5. října 2020 | Strana zelených
Plzeňští Zelení blahopřejí oběma kandidátům, kteří v plzeňském senátorském obvodě postoupili do druhého kola. Základní organizace Zelených v Plzni se rozhodla podpořit kandidáta České pirátské strany, právníka Daniela Kůse.

„Daniel Kůs svým právnickým vzděláním a zkušeností z mezinárodního podnikání může být pro Senát skutečnou posilou „, komentuje toto rozhodnutí spolupředsedkyně a čerstvá členka Zastupitelstva Plzeňského kraje Jitka Kylišová. Plzeňští Zelení svou podporu opírají především o jasnou proevropskou politiku Pirátů a shodou na tématech týkajících se klimatických změn. Mnohé společné pohledy mají také Zelení s Piráty na konec fosilních paliv v České republice a spojuje je také aktivita v oblasti lidských práv.

„Je skvělé, že Plzeňané mají před sebou pro druhé kolo v senátních volbách důstojný výběr. Oba kandidáti reprezentují otevřenou občanskou společnost a jistě to bude pro mnohé dost složitá volba, ale vzhledem k tomu, že čeští Piráti jsou v Evropském parlamentu členy evropské zelené sekce, podporujeme do Senátu kandidáta Pirátů Daniela Kůse,“ připomíná spolupředseda krajské organizace Zelených Roman Černík.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist