https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-pokracuji-se-seminari-o-fotovoltaice-pro-bytove-domy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Zelení pokračují se semináři o fotovoltaice pro bytové domy

10. září 2023 | Strana zelených
Po letní přestávce pokračuje Strana zelených v organizování seminářů, týkajících se fotovoltaiky pro bytové domy. Zatímco fotovoltaika na rodinných domech se už dnes masivně rozvíjí, bytových domů se solárními panely je zatím minimum. To se ale může změnit. Od letošního roku umožňuje legislativa instalaci fotovoltaiky i na panelové domy, či bytovky a sdílení vyrobené elektřiny.

Na seminářích získáte více konkrétních informací, jak na fotovoltaiku pro váš bytový dům. Dozvíte se, jak si spočítat návratnost investice, jaké jsou technické požadavky na dům, otázky bezpečnosti nebo jak je to s procesem schvalování takové elektrárny v SVJ nebo družstvu. Získáte také informace o možnostech financování a dotace, tipy jak pomoci přesvědčit sousedy v domě nebo jak si vybrat vhodnou realizační firmu. Vstup na seminář, který je vhodný nejen pro členy výborů SVJ nebo družstev, případně majitele bytových domů, je zdarma a obvyklá doba trvání je 90 minut.

Nejbližší semináře:
Opava: pondělí 11. září 17:00 – sál Slezské univerzity Na Rybníčku 626/1 (bývalý vojenský klub Arma)
Kladno: středa 13. září 17:00 – kulturně-společenské centrum Pod Třešní, Ctiborova 1837
Kaplice: pondělí 16. října, 17:00 – Centrum Archa, Pohorská 865
České Budějovice: úterý 17. října. 17:00 – místo bude doplněno

Chtěli byste uspořádat seminář i ve vašem městě? Napište nám na info@żeleni.cz a pokusíme se vyhovět.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist