https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-s-koalicnimi-partnery-ano-mestskemu-okruhu-ve-variante-ktera-prospeje-prazanum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Zelení s koaličními partnery: Ano Městskému okruhu ve variantě, která prospěje Pražanům

2. listopadu 2017 | Strana zelených
Pražská Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL, STAN) usiluje o rychlé dokončení Městského okruhu, proto dnes podpořila záměr na zpracování projektové dokumentace. Na stole nyní leží dvě možnosti, jak dokončit Městský okruh. Zadávací dokumentace pro zpracovatele projektu bude připravena s respektem k tomu, že o finální variantě dosud rozhodnuto nebylo.

„Trojkoalice upřednostňuje vedení MO zahloubenými Holešovičkami, Libereckou, Kbelskou a Průmyslovou, tedy z části po stávajících komunikacích, které budou rekonstruované a upravené pro nový dopravní režim. Na trase má být několik tunelových úseků, mj. v Holešovičkách nebo v celém úseku mezi ulicemi Kolbenovou a Poděbradskou. Naopak v oblasti Průmyslové, kde není obytná zástavba, by okruh vedl po povrchu. Pro tuto variantu zpracovává město podrobnou studii, tak aby byla plně srovnatelná s trasou, která byla projednávána v procesu EIA,“ říká spolupředseda Strany zelených v Praze Ondřej Mirovský.

“Libeň, Žižkov i Malešice musí být ochráněny před devastací obřími mimoúrovňovými křižovatkami. Investor městského okruhu se musí vyrovnat s řadou podmínek z posudku o vlivu na životní prostředí. Mimo jiné s tím, že podmínkou zprovoznění vnitřního okruhu je existence vnějšího silničního obchvatu Prahy, aby nehrozilo nebezpečí, že vnitřní okruh bude zneužíván pro nákladní tranzit. Další podmínkou zprovoznění okruhu je také zavedení nízkoemisní zóny a mýtného systému,” konstatuje Petra Kolínská, náměstkyně pražské primátorky.

„Při přípravě městského okruhu je důležité posuzovat také finanční náročnost projektu. Nechceme opakovat situaci z období výstavby tunelu Blanka, kdy se zcela zastavily investice do oprav komunikací, technické vybavenosti, sportovišť a školských zařízení. I proto je důležité rozpracovat variantu, která je levnější v řádu miliard,“ uvedla Jana Plamínková, radní pro oblast infrastruktury, technické vybavenosti a životního prostředí.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist