https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-v-kralovehradeckem-kraji-zvolili-celo-kandidatky-do-krajskych-voleb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Královéhradecký kraj: Zelení v Královéhradeckém kraji zvolili čelo kandidátky do Krajských voleb

V sobotu 7. 5. 2016 v Hradci Králové na Krajské konferenci Strany zelených byli zvoleni čelní kandidáti do podzimních krajských voleb. Strana zelených kandiduje společně s Piráty za podpory politického hnutí Změna a nezávislých osobností ze spolku Změna pro Hradec.

Lídrem kandidátky byl zvolen hradecký zastupitel a krajinný ekolog Martin Hanousek, člen Strany zelených. Na 4. místo kandidátky navrhla krajská konference zastupitele z Náchoda, projektového manažera Michala Kudrnáče, který je krajským předsedou Strany zelených. Na 6. místo byla zvolena nezávislá kandidátka, majitelka Lesů Janeček s.r.o. a zámku v Kvasinech Soňa Klímová, jejíž rod je zakladatelem místní automobilové tradice. I 8. místo bylo obsazeno ženou, ředitelkou Základní školy Kocbeře Sofií Hladíkovou, členkou Strany zelených. Za Změnu pro Hradce bude na 10. místě kandidovat Adam Záruba, hradecký zastupitel a spoluzakladatel Podorlického skanzenu. Na 12. místo byl jednomyslně zvolen sochař, výtvarník a frontman kapely N.V.Ú. Štěpán Málek, který kandiduje jako nezávislý kandidát. Opoziční zastupitel z Trutnova, politolog a člen Strany zelených Petr Sobotka byl zvolen na 14. místo.

Piráti již své lídry a čelní kandidáty zvolili na krajské konferenci 17. dubna. Další místa na kandidátce budou obsazeny Radou krajské organizace Strany zelených ve spolupráci s krajským vedením Pirátů.

„Spojení Zelených a Pirátů s podporou Změny logicky navazuje na spolupráci z komunální úrovně. Čelo kandidátky tvoří z velké části sehraný a osvědčený tým, který má reálnou šanci působit v krajském zastupitelstvu s podobnými úspěchy, jako je tomu v zastupitelstvech tří největších měst v kraji. Je mi ctí vést tuto koalici a věřím, že se nám podaří v krajských volbách uspět, čemuž napovídá i poslední předvolební průzkum krajských preferencí, který nám dává potenciál kolem 8% hlasů,“ řekl krátce po svém zvolení lídr celé koaliční kandidátky Martin Hanousek.

„Volba kandidátů za Stranu zelených byla konsensuální, a to díky osobnostním i profesním profilům jednotlivých kandidátů. Přispěl jistě i fakt, že naprostá většina ze zvolených kandidátů má za sebou neoddiskutovatelnou politickou zkušenost“, doplnil krajský předseda Michal Kudrnáč.

Pořadí kandidátů, byla daná klíčem dohodnutým v koaliční smlouvě Pirátů a Strany zelených v Královéhradeckém kraji. Zeleným podle ní připadá číslo 1, Pirátům pak 2 a 3, dále se již střídají pravidelně.


Více informací na www.khk.zeleni.cz

Zvolení kandidáti koalice:
1. Mgr. Martin Hanousek (člen Strany zelených)
2. Ing. Martin Jiránek (člen Pirátů)
3. Bc. Pavel Bulíček (člen Pirátů)
4. Michal Kudrnáč (člen Strany zelených)
5. Mgr. Zdeňka Rudolfová (nezávislá za Piráty)
6. Mgr. Soňa Klímová (nezávislá za Stranu zelených)
7. Ing. arch. František Křelina (člen politického hnutí Změna)
8. Mgr. Sofie Hladíková (členka Strany zelených)
9. nominují Piráti
10. Ing. Adam Záruba Ph.D. (člen Změny pro Hradec)
11. nominují Piráti
12. Štěpán Málek (nezávislý za Stranu zelených)
13. nominují Piráti
14. Mgr. Petr Sobotka (člen Strany zelených)

Kontakty
Mgr. Martin Hanousek, lídr zelné části kandidátky, martin.hanousek@zeleni.cz, +420 777 658 903
Ing. Martin Jiránek, lídr pirátské části kandidátky, martin.jiranek@pirati.cz, +420 777 719 282
Bc. Pavel Sedláček, krajský manažer, pav.sedlacek@seznam.cz, +420 776 671 387
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist