https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-v-usteckem-kraji-vyslali-do-predsednictva-strany-dva-sve-zastupce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Ústecký kraj: Zelení v Ústeckém kraji vyslali do předsednictva strany dva své zástupce

Konference ústecké krajské organizace Strany zelených, která se konala v sobotu 16. ledna v Litvínově, podpořila kandidaturu Ireny Moudré Wünschové a Daniela Pitka do předsednictva strany. Rovněž potvrdila připravovaný postup v krajských volbách, ten by měl navázat na projekt z roku 2012.

Sjezd Strany zelených, který bude volit nové vedení, se bude konat o víkendu 23.–24. ledna v Praze. Irena Moudrá Wünschová, lékařka, lidskoprávní aktivistka a zastupitelka města Ústí nad Labem se na něm bude ucházet o funkci 1. místopředsedkyně strany. Daniel Pitek, 1. místopředseda krajské organizace, ekologický zemědělec a strážce přírody, pak kandiduje na funkci člena předsednictva. Jednání konference se zúčastnili i oba nejvážnější kandidáti na předsedu Strany zelených, Matěj Stropnický a Petr Štěpánek. Oba zopakovali svůj dlouholetý blízký vztah k tématům, která zelení v Ústeckém kraji řeší.

V nejbližší době čekají zelené v kraji primární volby, z nichž vzejdou kandidáti do krajského zastupitelstva. „Definitivně jasno o volebním postupu i o lidech, kteří jej budou reprezentovat, by mělo být v polovině března 2016,“ říká k tomu krajský předseda Strany zelených Jiří Škoda.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist