https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-znovu-podporuji-kandidaturu-vaclava-hampla-do-senatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Zelení znovu podporují kandidaturu Václava Hampla do senátu

22. května 2020 | Strana zelených
Ve čtvrtek 21.5. byla podepsána koaliční smlouva stran, které podporují obhajobu senátního mandátu senátora Václava Hampla. Zelení se spojili s KDU-ČSL, hnutím Senátor 21 a hnutím Praha sobě a společně podporují Václava Hampla jako nezávislého kandidáta v obvodě Praha 1 a 7. „Chci pokračovat v započaté mravenčí práci v Senátu, v hájení českých zájmů v Evropské unii a co možná nejaktivnější službě občanům,“ uvedl Václav Hampl u příležitosti oznámení své kandidatury. „Mám velkou radost, že jsem jako nestraník získal podporu široké koalice,“ dodal.

Zelení podpořili Václava Hampla spolu s KDU-ČSL již před šesti lety. „Oceňujeme, že pan Hampl při svém působení vždy prosazoval spolupráci a konsensus,“ komentovala pokračovaní společného projektu Magdalena Davis, spolupředsedkyně Zelených. „Jeho dosavadní práce v senátu je pro nás jasným znamením, že zde bude i nadále hájit hodnoty demokracie, spravedlnosti, svobody, ochrany životního prostředí a evropského směřování Česka,“ dodala.

Václav Hampl se ve své činnosti věnuje i problémům, které řeší Zelení, zejména v Praze. „Ty mohou být v některých ohledech pro zbytek republiky neviditelné. To se nám pomocí platformy pražských senátorů, spoluprací s komunálními politiky a s iniciativami občanů daří po malých krůčcích měnit. Velká část práce na problémech typu airbnb, overturismu nebo nedostupného bydlení nás ale čeká ještě odpracovat. Především se to týká jednání s poslanci, kteří návrhy změn často blokují.” říká Hampl, pro něhož budou problémy týkající se Prahy nadále prioritou a na červen chystá projednání stavby paralelní dráhy Letiště Václava Havla na půdě Senátu.

Zelení budou pro senátní volby podporovat společné kandidáty s demokratickými stranami i v dalších obvodech. Jejich jména budeme postupně oznamovat po podpisech koaličních smluv.

Prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc. je český fyziolog a vysokoškolský pedagog působící na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V letech 2006 až 2014 byl rektorem Univerzity Karlovy. Od roku 2014 je senátorem Parlamentu ČR za obvod č. 27 – Praha 1. Již třetí funkční období vykonává funkci předsedy Výboru pro záležitosti Evropské unie. V senátních volbách na podzim 2020 bude svůj mandát obhajovat jako koaliční kandidát Prahy Sobě, KDU-ČSL, Strany zelených a hnutí Senátor 21.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist