https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zelenizbabelci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: #zelenizbabelci

26. ledna 2017 | TOP 09
TOP 09 dnes ústy místopředsedy zastupitelského klubu Tomáše Jílka navrhla na program jednání 23. jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy projednání smogové situace, která v uplynulých dnech znepříjemňovala dýchání všem Pražanům a návštěvníkům hlavního města. K tomuto kroku donutila TOP 09 nečinnost radní pro životní prostředí Jany Plamínkové (STAN), která jednání ZHMP nepředložila žádnou informaci o přijatých opatřeních a zejména nastavení regulace znečišťovatelů ovzduší ve dnech s nadměrnou koncentrací smogu.

„Ani ve snu by nás nenapadlo, že zejména zastupitelé strany Zelených nezvednou ruku pro projednání celé řady návrhů vedoucích k tomu, aby Pražané a jejich děti nemuseli v budoucnu dýchat zamořené ovzduší plné zplodin. Celá řada čelních představitelů Strany zelených se na Facebooku ohání starostí o kvalitní životní prostředí a ve skutečnosti se chovají jako #zelenizbabelci,“ neskrývá své rozhořčení nad nezájmem se situací zabývat Tomáš Jílek. Ostatní zastupitelé hlavního města Prahy zvolení za TOP 09 byli připraveni vést diskuzi nad účinnou regulací znečišťovatelů ovzduší ve dnech smogové situace a podpořit přijetí pevně stanovených regulačních stupňů pro hlavní město Prahu, včetně projednání vyššího zpřístupnění MHD ke snížení zátěže z automobilové dopravy.

Předseda klubu TOP 09 Václav Novotný dodává: „Na nečinnost Rady hlavního města Prahy vedené primátorkou Krnáčovou a neochotu se zabývat problémy Pražanů jsme si již pomalu zvykli. Nemůžeme však rezignovat nad tím, jak radní pro životní prostředí ignoruje ohrožení jejich zdraví za asistence Strany zelených, pro kterou je ochrana životního prostředí jen bezobsažným příspěvkem na Facebooku. Zastupitelé TOP 09 se nebudou chovat jako #zelenizbabelci, byť jako pravicoví politici cokoliv regulují jen velmi neradi. Zdraví Pražanů je ovšem nadřazené jakýmkoliv politickým hrám a zájmům.“
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

27.1.2017 09:42
nemám rád stranu zelených a hlavně jejich předsedu protekčního parasita a fracka matějku stropnickou...!!!
Odpovědět
reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist