https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleznicni-vikend-na-jihu-moravy.historickymi-vlaky-se-svezete-do-straznice-a-bzence
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Železniční víkend na jihu Moravy. Historickými vlaky se svezete do Strážnice a Bzence

23. května 2024 | České dráhy
Fanoušci železniční nostalgie na jižní Moravě se mají o nadcházejícím víkendu na co těšit. V sobotu 25. května mohou vyrazit parním vlakem z Kyjova na Den otevřených sklepů ve Bzenci. V neděli 26. května pak vyjedou zvláštní historické vlaky z Veselí nad Moravou do Skanzenu Strážnice.

Cestující do Bzence sveze zvláštní vlak v čele s parní lokomotivou EP1000 ze sbírky Národního technického muzea. Jedná se o její první jízdu na Moravě po delší odstávce. Nostalgické jízdy se konají u příležitosti 140 let od zahájení provozu na železniční trati mezi Kyjovem, Bzencem a Moravským Pískem. Jízdenky na zvláštní vlaky jsou v prodeji ve vlaku. Platba je možná pouze v hotovosti.

Více informaci o akci najdete na webu nebo v aplikaci Vlakem na výlet.

O den později se můžete svézt vlaky taženými touto lokomotivou také mezi Veselím nad Moravou a Strážnicí, kde se koná akce pro rodiny s dětmi s názvem Skanzenem z pohádky do pohádky.

Parní vlak uskuteční během dne tři jízdy oběma směry. Těšit se můžete i na vlakový personál v dobových železničářských stejnokrojích. Jízdenky opět zakoupíte přímo ve vlaku. Platba je možná pouze v hotovosti.

Více informaci o akci najdete na webu nebo v aplikaci Vlakem na výlet - https://www.cd.cz/vlakem-na-vylet/vylet/kyjov-bzenec/parnim-vlakem-z-kyjova-na-den-otevrenych-sklepu-ve-bzenci/18005
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist