https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zemedelci-dostanou-temer-2-3-miliardy-korun-ministerstvo-spousti-2-kolo-prijmu-zadosti-z-programu-rozvoje-venkova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZe ČR: Zemědělci dostanou téměř 2, 3 miliardy korun. Ministerstvo spouští 2. kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova

3. května 2016 | MZe ČR
Autor: Markéta Ježková
Ode dneška mohou zemědělci podávat žádosti o podporu z 2. kola Programu rozvoje venkova 2014-2020. Dotace z něj jsou určeny například pro mladé zemědělce, na podporu agroturistiky, na obnovu lesů po kalamitách, technické vybavení dřevozpracujících provozoven nebo na vývoj nových produktů, postupů a technologií v zemědělské výrobě. Celková výše podpory ve 2. kole PRV dosahuje téměř 2,3 miliardy korun.

„Z druhého kola Programu rozvoje venkova podpoříme činnosti, které zlepší postavení našich zemědělců, lesníků a potravinářů na evropském trhu. Zaměřili jsme se i na projekty, které rozvíjejí vzdělávání, atraktivitu venkova pro jeho návštěvníky nebo zavádění prospěšných novinek v zemědělské prvovýrobě,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Původně plánované 25% národní spolufinancování dotací se podařilo ministru zemědělství Marianu Jurečkovi navýšit na 35 %. Celkově tak vzrostl rozpočet Programu rozvoje venkova 2014-2020 z 83 miliard na 95,8 miliardy korun, což je nárůst o 12,8 miliardy korun. V rámci 2. kola PRV tak Ministerstvo zemědělství mohlo o 150 % zvýšit podporu na vzdělávací a informační akce a o 67 % dotace pro zahájení činnosti mladých zemědělců. Většinu podpor již žadatelé dobře znají z předchozích let. Nově mohou žadatelé ve 2. kole PRV získat peníze na stavbu ochranných plotů kolem melioračních a zpevňujících dřevin a na výsadbu nových stromků v porostech náhradních dřevin v imisemi poškozených oblastech.

Žádosti mohou zájemci podávat pouze přes Portál farmáře od 3. do 23. května. Příjemci budou mít povinnost udržet projekt v chodu nejméně 5 let od doby, kdy dostanou dotaci. Do 13. června se žadatelé dozvědí, zda je jejich projekt zařazen jako doporučený nebo jako náhradník, tedy, zda je pravděpodobné, že jejich projekt získá dotaci.

Tabulka s tematickým rozdělením alokací je k dispozici na http://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2016_zemedelci-dostanou-temer-2-3-miliardy.html
Markéta Ježková tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist