https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zemedelec-by-nemel-vyjet-na-pole-bez-ryce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČTPEZ: Zemědělec by neměl vyjet na pole bez rýče

11. října 2016 | ČTPEZ
Autor: Kateřina Čapounová, tel: 602522335
Znát kvalitu své půdy je základní předpoklad kvalitního hospodaření. Získat rychle a jednoduše základní informace o jejím stavu je možné tzv. rýčovou metodou. Návod, jak na to, můžete nově shlédnout v patnáctiminutovém video tutorialu na youtube kanálu Bioinstitutu.

V názorném instruktážním videu z dílny švýcarského výzkumného ústavu FiBL se můžete naučit hodnotit půdu pomocí několika krátkých testů. V tutorialu zjistíte, jak postupovat při zjišťování kvality půdy rýčovou metodou - od odběru vzorku pomocí rýče, přes posouzení vrstev půdy, její barvy a vůně; prstovou zkoušku k hodnocení textury a struktury; určení obsahu vápníku; sledování růstu kořenů až po zkoušku shozem.

Video je výborným výukovým materiálem pro všechny zemědělce se zájmem o aplikaci šetrných postupů na orné půdě. Informace mohou ocenit nejen ekologičtí a konvenční zemědělci, ale také KPZ komunity, zahrádkáři či příznivci permakulturního zemědělství.

Nový tutorial je dalším z řady praktických instruktážních filmů zaměřených na environmentálně šetrné agrotechniky, které nově připravuje švýcarský výzkumný ústav FiBL, pro Českou republiku ve spolupráci s Bioinstitut o.p.s. Vybraná videa doplněná českými titulky můžete shlédnout na youtube kanálu Bioinstitut Olomouc. V nabídce zde najdete dokumenty s tématikou zemědělské mechanizace umožňující redukované zpracování půdy, videa o půdě a jejím významu pro člověka či záznamy přednášek významných evropských představitelů z oblasti ekologického zemědělství (např. prof. Urs Niggli - srovnání ekologického a konvenčního zemědělství či Martin Ott - chov krav v EZ).

Všechny filmy jsou opatřeny českými titulky, které je před sledováním možné spustit ve funkci „nastavení“ v pravém dolním rohu videa. Více na www.bioinstitut.cz
Kateřina Čapounová, tel: 602522335 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist