https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zemedelsky-vybor-povede-michal-kucera-zahranicni-vybor-marek-zenisek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Zemědělský výbor povede Michal Kučera, zahraniční výbor Marek Ženíšek

26. listopadu 2021 | TOP 09
Plénum Poslanecké sněmovny dnes potvrdilo předsedy výborů. TOP 09 připadly dva posty předsedů výborů a pět místopředsedů. Předsedou zemědělského výboru se stal místopředseda TOP 09 Michal Kučera. Zahraničí výbor povede poslanec TOP 09 Marek Ženíšek.

„Zemědělský výbor považuji za velmi významný, protože na jeho půdě budeme řešit témata jako je odpovědné hospodaření v krajině, péče o lesy, udržitelný rozvoj zemědělství a venkova nebo zadržování vody v krajině. Všechna tato témata jsou TOP 09 vlastní a já se těším, že tyto priority budu moci prosazovat jako předseda zemědělského výboru,“ říká nově zvolený předseda zemědělského výboru Michal Kučera.

„Dlouho jsem se musel dívat, jak se naše zahraniční politika ubírá směrem od havlovské diplomacie k východním despotům. Věřím, že v tomto volebním období se to změní a že zahraniční výbor bude silným a aktivním přispěvatelem v oblasti zahraniční politiky ČR. Děkuji moc za důvěru a těším se na spolupráci se všemi členy výboru,“ uvádí nově zvolený předseda zahraničního výboru Marek Ženíšek.

V tomto týdnu byli také zvoleni místopředsedové výborů. Místopředsedy výborů za TOP 09 se stali Miloš Nový (rozpočtový výbor), Ondřej Kolář (výbor pro evropské záležitosti), Martina Lisová (výbor pro sociální politiku), Pavel Klíma (výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu) a Jiří Slavík (kontrolní výbor).

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist