Ilona Mazalová "> Zhasnutí centra města upozorní na nutnost ochrany klimatu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zhasnuti-centra-mesta-upozorni-na-nutnost-ochrany-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Zhasnutí centra města upozorní na nutnost ochrany klimatu

18. března 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Město Kopřivnice se připojí k mezinárodní kampani Hodina Země, která nás všechny vyzývá k zamyšlení nad důležitostí ochrany klimatu naší planety. Proto se v sobotu 23. března město připojí k této iniciativě symbolickým způsobem, a to vypnutím veřejného osvětlení v rekonstruovaném centru města po dobu jedné hodiny.

Centrum se ponoří do tmy od 20:30 do 21:30 hodin, osvětlení pavilonu a Lašské brány zůstane z důvodu bezpečnosti zachováno. Ačkoli se problém klimatické změny Země může zdát velmi vzdáleným tématem, i Kopřivnice jej vnímá a aktivně se snaží k této problematice přispět. Kampaně se město Kopřivnice účastní nejen symbolickým hodinovým gestem, ale v praxi se po celý rok snaží při plánování významných investičních projektů uplatňovat environmentálně příznivá opatření. Mezi takové záměry patří například revitalizace veřejných prostranství, jejíž další etapou bude úprava prostor před Technickým muzeem. Oproti původnímu stavu v lokalitě přibude veřejná zeleň a zpevněné povrchy, které budou umožňovat vsakování srážkových vod. Dalším významným projektem města příznivým ke zmírnění klimatických změn je pokračování v záměru výměny starých výbojkových svítidel za úsporná LED svítidla. Na první etapu, která byla součástí projektu rekonstrukce centra města, v letošním roce město naváže rekonstrukcí veřejného osvětlení v dalších lokalitách za 9 milionů korun.

Kampaň Hodina Země letos vyzývá i veřejnost. Každý se při této příležitosti může zamyslet sám nad sebou prostřednictvím výzvy „Darujte Zemi hodinu děláním toho, co Vás baví!“. V Kopřivnici nabízíme přednášku s názvem „Dvanáct dní mezi indiány“, která se uskuteční 26. března v 17 hodin v 10. podlaží radnice. Vedoucí oddělení lesního hospodářství a ochrany přírody kopřivnické radnice Radka Krysová nabídne pohled na život v souladu s přírodními zákony a vlastní zážitky z pobytu mezi indiány kmene Huni Kuin hluboko v deštném pralese v Amazonii. „Po návratu zpět domů do konzumního středoevropského prostředí se vesnicí, kde pobývala, prohnala ničivá povodeň, která místním vzala vše. Přednáška bude naplněna zážitky a energií panenské přírody, ale ukáže i odvrácenou tvář našeho konzumního života ovlivňujícího klima Země, jehož důsledky pak pociťují i tato poslední panenská území a komunity, které zde žijí,“ uvedla koordinátorka projektu Zdravého města Ivana Holubová. Vstupné na přednášku bude dobrovolné a vybrané finanční prostředky budou doručeny indiánům kmene Huni Kuin.
Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist