https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zidovska-obec-v-praze-pomaha-obyvatelum-a-rodinam-ktere-zasahlo-nicive-tornado
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Židovská obec v Praze: Židovská obec v Praze pomáhá obyvatelům a rodinám, které zasáhlo ničivé tornádo

25. června 2021 | Židovská obec v Praze
Židovská obec v Praze se rozhodla věnovat veškerý výtěžek ze vstupného do Staronové a Jeruzalémské synagogy, které vybere ve dnech od 28. června do 7. července, na pomoc obyvatelům a rodinám, které zasáhlo ničivé čtvrteční tornádo v oblasti Břeclavska a Hodonínska.

„Návštěvníci tak návštěvou v našich synagogách pomůžou těm, kteří to v současné chvíli nejvíce potřebují,“ řekl předseda Židovské obce v Praze František Bányai.

Staronová synagoga je nejstarší památkou pražského Židovského Města a zároveň je jednou z nejstarších dochovaných synagog v Evropě. Jeruzalémská synagoga je oproti tomu nejmladší pražskou synagogou, ve které se unikátně snoubí maurský styl se stylem vídeňské secese. Návštěvníci zde naleznou i expozice zaměřené na novodobé dějiny Židovské obce v Praze nebo na péči o dochované židovské památky.

Budou-li chtít návštěvníci přispět vyšší částkou, než je jednorázové vstupné, mohou si samozřejmě zakoupit i více vstupenek. Vstupenky je možné zakoupit i online prostřednictvím webu www.synagogue.cz

Po 7. červenci bude veškerý výnos ze vstupného za uvedené období poukázán prostřednictvím sbírky SOS MORAVA společnosti Člověk v tísni na nejvíce potřebná místa.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist