https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zirafy-poprve-volne-v-safari-zoo-dvur-kralove-predstavuje-dalsi-novinku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Dvůr Králové: Žirafy poprvé volně v safari! ZOO Dvůr Králové představuje další novinku

13. června 2017 | ZOO Dvůr Králové
Autor: Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158
Jedinečný zážitek si mohou nově dopřát návštěvníci ZOO Dvůr Králové při vyjížďce do safari. V úterý tam byli přesunuti dva žirafí samci a lidé tak mají poprvé možnost projíždět se mezi volně vypuštěnými žirafami. Ty jsou umístěny v části nazývající se Serengeti společně se stády zeber, pakoňů a antilop.

Stěhování začalo už v pět hodin ráno, aby byl co nejméně narušen provoz safari. „Jako prvního jsme přepravili samce žirafy Rothschildovy Micka, který byl zpočátku poněkud nesmělejší a trvalo mu více než hodinu, než se dobrovolně rozhodl přesunout ze stáje do přepravního boxu. Bazylovi, samci žirafy síťované, se to poté podařilo o půlhodiny rychleji,“ popisuje zoolog Luděk Čulík. Celou akci zvládl zkušený tým dvorských ošetřovatelů a zoologů během tří hodin.

První kroky obou samců na safari dopadly dobře. „Zvířata se zatím zdržují na jednom místě, domníváme se ale, že jakmile získají větší jistotu, budou využívat celý prostor Serengeti,“ dodává Luděk Čulík. Samci doposud chodili na hlavní sezonu společně do velkého výběhu v Safari kempu. Přes zimu pak byli umístěni v zázemí zoo, kam se po ukončení provozu safari na přelomu září a října opět vrátí.

„Žirafa je jedním z mála zvířat, která se na člověka dívají skutečně spatra. A je to vůbec poprvé, co mohou návštěvníci safari pozorovat tyto dlouhokrké Afričany na rozlehlých pláních z okna svého auta,“ říká ředitel zoo Přemysl Rabas a dodává, že žirafy sice v prostoru safari už kdysi byly, nikdy ne však na volno jako v současnosti.

Dvorské safari, jediné svého druhu v České republice, bylo poprvé otevřeno v roce 1989. Při projížďce dlouhé okolo pěti kilometrů tu mohou návštěvníci zblízka pozorovat stáda afrických kopytníků, ale i ptáky a od roku 2015, kdy bylo otevřeno Lví safari, dokonce i tyto africké šelmy. Safari je v provozu během hlavní sezony každý den od 9 hodin a vypravit se na něj mohou lidé vlastním automobilem nebo speciálními zoo vozidly.
Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist