https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zmena-podpori-koalici-piratu-a-zelenych-v-pruzkumu-maji-spolecne-pres-8
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Královéhradecký kraj: Změna podpoří koalici Pirátů a Zelených, v průzkumu mají společně přes 8 %

Změna pro Královéhradecký kraj v krajských volbách podpoří koalici Pirátů a Strany zelených. Na spolupráci se dohodli krajští zástupci Pirátů, Strany zelených, politického hnutí Změna spolu a nezávislých osobností ze spolku Změna pro Hradec. Poslední průzkum volebních preferencí společnosti SANEP dává koalici Pirátů a Strany zelených 5,3 % a Změně pro Královéhradecký kraj 3,1 %.

„Velmi jsme o spolupráci v tomto formátu usilovali, protože si myslíme, že dává smysl jak z hlediska našich programů, tak i praktického přístupu k regionální politice“, komentoval dohodu Krajský předseda Zelených Michal Kudrnáč. „Jsem moc rád, že se povedlo tuto dohodu uzavřít a ještě víc mě těší, že podobný pohled zřejmě sdílí i část voličů. V aktuálním volebním průzkumu jsme v součtu získali přes 8 % hlasů, což považuji za velmi uspokojivý, nicméně zcela realistický výsledek“, doplnil jej František Křelina z politického hnutí Změna.

„Dohodnuté uskupení považujeme za logické pokračování naší úspěšné spolupráce na komunální úrovni, kterou v různých podobách rozvíjíme ve dvou největších městech našeho kraje“, uvedl za Změnu pro Hradec zastupitel Adam Záruba. „Základem je pak pochopitelně velká programová shoda, ať se již jedná o otevřenost veřejné správy, územní rozvoj a ochranu životního prostředí, kvalitní vzdělávání a veřejné služby, či využití nových technologií např. při zapojování občanů do rozhodování“, upřesnil.

„S našimi stranickými partnery jsme se dohodli na tom, že pozici lídra kandidátky nominuje Strana zelených, která tak učiní na své krajské konferenci 7. května. Druhou a třetí pozici nominují Piráti na své krajské schůzi 17. dubna. V první desítce by se měli objevit i zástupci Změny“, přiblížil způsob sestavení kandidátní listiny krajský předseda Pirátů Stanislav Štipl.

Všechna politická uskupení nyní intenzivně pracují na volebním programu. Nyní je hotový základní koncept, který bude muset projít připomínkovým a schvalovacím procesem u všech zúčastněných subjektů. Finální podobu chtějí strany představit do konce května.


Kontakty:
Michal Kudrnáč, krajský předseda SZ, tel.: 608 581 321, mail: michal.kudrnac@zeleni.cz
Bc. Stanislav Štipl, krajský předseda Pirátů, tel.: 777 046 416, mail: stanislav.stipl@pirati.cz
Ing. arch. František Křelina, politické hnutí Změna, tel.: 608 814 665, mail: krelina@delta90.cz
Ing. Adam Záruba, Změna pro Hradec, tel.: 604 751 265, mail: adam.zaruba@krnovice.cz
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist