https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zmena-pro-hradec-a-zeleni-jdeme-spolu-a-chceme-lepsi-hradec
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Změna pro Hradec: Změna pro Hradec a Zelení: Jdeme spolu a chceme lepší Hradec

7. června 2018 | Změna pro Hradec
V letošních podzimních komunálních volbách se bude v Hradci Králové ucházet o přízeň voličů koalice „Změna pro Hradec a Zelení“, kterou tvoří nezávislí kandidáti, Zelení a politické hnutí Změna. Lídrem kandidátky bude nezávislý kandidát a současný opoziční zastupitel Adam Záruba.

Na druhé pozici kandiduje Martin Hanousek, krajinný ekolog a zastupitel, dále Simona Strejčková, předsedkyně hradeckých Zelených, František Křelina, architekt a urbanista, Jiří Zajíc, lékař a sportovec. Na kandidátce pak najdete řadu dalších zajímavých osobností z hradeckého veřejného a občanského života.

„Změna pro Hradec chce změnit neudržitelný způsob vládnutí v Hradci Králové, který je plný arogance a přehlížení zájmů a názorů občanů. Klíčovými prioritami jsou pro nás rozvoj dostupného bydlení ve městě a důsledná péče o majetek a veřejná prostranství města, kde se situace rok od roku zhoršuje a město se nám začíná doslova rozpadat před očima,“ přibližuje cíle lídr kandidátky Adam Záruba (nezávislý kandidát).

„Chci, aby se Hradec změnil a byl městem atraktivním pro mladé, pro podnikatele, pro seniory – pro všechny své obyvatele. Chci, aby se Hradec Králové stal moderním městem, které bude respektovat názory občanů i ochranu životního prostředí“ říká dvojka kandidátky Martin Hanousek (Zelení).

„Ráda bych, aby se Hradec stal bezpečným, přívětivým a tolerantním městem, kde bude radost žít, studovat a podnikat. Aby navázal na to nejlepší ze své minulosti, aktivně a odpovědně tvořil svou budoucnost a stal se zeleným salónem, který bude lákat k opakované návštěvě.“ říká trojka kandidátky a předsedkyně hradeckých Zelených Simona Strejčková.

„V posledních letech jsme svědky stagnace v oblasti rozvoje města. Chci, aby se Hradec Králové opět stal rozvíjejícím se městem s kvalitní architekturou a urbanismem. Musíme konečně pohnout zásadními projekty – rekonstrukcí Velkého náměstí, Benešovy třídy, Pospíšilovy ulice, zklidněním Pražské, parkováním nejen u nemocnice atd. “ dodává architekt František Křelina (politické hnutí Změna).

Více informací o koalici bude průběžně zveřejňováno na existujících stránkách www.zmenaprohradec.cz .

Kontakty:
Adam Záruba, lídr kandidátky a předseda sdružení Změna pro Hradec, adam.zaruba@krnovice.cz
Martin Hanousek, člen Zelených, e-mail: martin.hanousek@zeleni.cz
František Křelina, člen politického hnutí Změna, e-mail: krelina@delta90.cz
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist