https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zmena-zada-starosty-nevolte-jiriho-kittnera
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Změna pro Liberecký kraj: Změna žádá starosty: nevolte Jiřího Kittnera

14. června 2016 | Změna pro Liberecký kraj
Změna pro Liberec se obrátila na primátorky, starostky, primátory a starosty měst a obcí v Libereckém a Ústeckém kraji, které jsou akcionáři Severočeské vodárenské společnosti (SVS), a požádala je, aby na valné hromadě SVS, která proběhne ve čtvrtek 16. června, nevolili Jiřího Kittnera do dozorčí rady.

Změna pro Liberec přistoupila k tomuto výjimečnému kroku poté, co se jí nepodařilo přesvědčit koaličního partnera ani další opoziční strany v libereckém zastupitelstvu, že nominace Jiřího Kittnera do této funkce není dobrou volbou.

„Samozřejmě respektujeme rozhodnutí každého akcionáře, komu dá svůj hlas. Volba dozorčí rady SVS se ale vazbou na cenu vody dotkne většiny občanů Libereckého a Ústeckého kraje, proto jsme chtěli i ostatní starosty a primátory informovat o našem stanovisku a výhradách k této nominaci. I kdybychom pominuli působení pana Kittnera v Liberci, tak nárůst ceny vody v našich dvou krajích v posledních letech hovoří jasně,“ říká Jan Korytář, statutární náměstek libereckého primátora.

Jiří Kittner je dlouholetým členem a předsedou dozorčí rady SVS, za jeho působení došlo k nárůstu ceny vody na republikový vrchol. Mezi hlavní důvody tohoto stavu patří utajování smluv SVS a netransparentní zadávání zakázek úzkému okruhu firem. Za tento stav nese významný díl odpovědnosti právě předseda dozorčí rady.

Zuzana Kocumová, Josef Šedlbauer, Jan Korytář, Jaromír Baxa a tým Změny pro Liberecký kraj
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist