https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zname-viteze-krajskeho-hackathonu-2023
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Známe vítěze krajského Hackathonu 2023

24. října 2023 | Královéhradecký kraj
Účastníci vývojářské soutěže Hackathon Královéhradeckého kraje z řad studentů soupeřili 19. října v prostorách Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové ve vytváření návrhu nejlepší aplikace využívající otevřená data vztahující se k regionu. Zvítězil tým Hackneme to z Křesťanského gymnázia v pražské Hostivaři s návrhem aplikace, která má pomoci uchazečům nalézt vysněnou střední či vyšší odbornou školu a vytvořit jednoduchý a přehledný vyhledávač škol.

„Mám radost z velkého zájmu o tuto soutěž, kde si studenti mohou v praxi vyzkoušet, zlepšit a porovnávat svoje znalosti programování a práce s daty. Důležité také je, že poznávají, v čem by se potřebovali do budoucna nejvíce zlepšovat. Chtěl bych poděkovat všem spolupořadatelům i partnerům, že umožnili konání již třetího ročníku této smysluplné akce, která poukazuje na zásadní celospolečenský význam zpracovávání dat do přehledné podoby, efektivně využitelné jak pro další analýzy, tak i pro přímé použití. Na některé soutěžní výstupy je možné navazovat, takže účastníci uplynulých ročníků významně pomohli zvýšit úroveň dat zpracovávaných letos. Soutěžící se navíc zlepšují ve schopnosti pracovat koordinovaně v týmu,“ vysvětlil první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast inovací, investic a informačních technologií, který přišel studenty přivítat.

Studenti měli k dispozici otevřená data Královéhradeckého kraje a otevřená data z Národního katalogu otevřených dat týkající se regionu.

Jako nejlepší odborná porota vyhodnotila aplikaci tým „Hackneme to“ žáků Křesťanského gymnázia v pražské Hostivaři, která má pomoci uchazečům nalézt vysněnou střední či vyšší odbornou školu coby jednoduchý a přehledný vyhledávač škol.

Na druhém místě se umístil tým „Kdo se ptal?!“ z hradecké Střední školy a vyšší odborné školy aplikované kybernetiky s návrhem aplikace přinášející informace o čekání spojů při přestupu na jiný autobus či vlak.

Na třetím místě skončil tým „DataShort“ z Gymnázia Jaroslava Vrchlického v Klatovech s návrhem přehledné a jednoduché aplikace mapující veškeré turisticky zajímavé body v kraji.

Vítězům pogratuloval a ceny předal náměstek hejtmana Rudolf Cogan.

Hackathonu se zúčastnilo 72 soutěžících z 21 týmů z celkem deseti středních škol a jedné vysoké školy. Spolupořadatelem soutěže byla Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové a krajské Centrum investic, rozvoje a inovací. Partnery byly společnosti Quadient Technologies Czech, IQRF Alliance, IQRF Tech, MICRORISC, Unicorn Systems a GIST.

Studentské softwarové projekty hodnotila osmičlenná odborná porota složená ze členů týmu Data KHK, národní koordinátorky otevřených dat, spolupořadatelů a partnerů soutěže a významných osobností v oblasti IT, od kterých vítězné týmy obdržely věcné ceny a finanční odměnu. Týmům byly po dobu trvání soutěže k dispozici konzultace se zkušenými mentory.

Záštitu nad soutěží udělili první náměstek hejtmana Pavel Bulíček, děkan Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové Josef Hynek a ředitel Digitální a informační agentury Martin Mesršmíd.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist