https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zoo-liberec-organizuje-dalsi-rocnik-behu-kolem-zoo-soucasti-bude-take-beneficni-beh-pro-zpevne-ptactvo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: Zoo Liberec organizuje další ročník běhu kolem zoo. Součástí bude také benefiční běh pro zpěvné ptactvo

10. května 2018 | ZOO Liberec
Autor: Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
V neděli 13. května 2018 proběhne již třetí ročník běhu okolo zoologické zahrady. Jeho součástí je i benefiční běh, jehož trasa povede přímo areálem Zoo Liberec. Účastníci závodu tak mají jedinečnou příležitost spojit čas aktivně strávený zdravým pohybem v hezkém a atraktivním prostředí s pomocí ohroženým zvířatům. Pro zájemce jsou připravené běžecké trasy ve čtyřech různých kategoriích: dětský závod na 1,5 km, závod na 5 km, hlavní závod na 10 km a přibližně kilometrový benefiční běh.

Na 13. 5. také připadá Mezinárodní den ptačího zpěvu, takže letos „běháme pro pěvce“. Zoologická zahrada Liberec navíc předsedá světové ochranářské kampani Silent Forest (Ztichlý les), jejímž cílem je záchrana zpěvných ptáků v oblasti jihovýchodní Asie. Každým dnem mizí z indonéských lesů obrovské množství zpěvných ptáků, kteří se stávají předmětem obchodu, ať už za účelem chovu, tak pro účast na pěveckých soutěžích. Ty nejžádanější druhy již z mnoha ostrovů zcela vymizely a ocitají se tak na pokraji vyhynutí.

Výtěžek z charitativního běhu poputuje na ochranu těchto ohrožených pěvců, aby tamní lesy zcela neutichly.

Oslavy tohoto svátku a akce na podporu indonéských pěvců se konají i v dalších vybraných zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO).

Liberecká zoo se touto akcí hlásí k filozofii smysluplného využívání volného času a snaží se motivovat veřejnost k aktivnímu odpočinku.

Program dne (Zahrada Kulturního a společenského střediska Lidové sady):
11.00 start dětského závodu na 1,5 km okolo ZOO
11.30 vyhlášení výsledků závodu na 1,5 km (altán)
12.00 start benefičního běhu na 1 km na podporu zvelebení slonince
13.00 start závodu na 5 km
13.15 start závodu na 10 km
14.30 vyhlášení výsledků závodů na 5 a 10 km

Všichni jste srdečně zváni!
Barbara Tesařová, tel: 778 717 788 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist