https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zoo-liberec-pripravila-u-lesniho-koupaliste-novou-qr-stezku-pro-verejnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Zoo Liberec: Zoo Liberec připravila u Lesního koupaliště novou QR stezku pro veřejnost

22. března 2021 | Zoo Liberec
Autor: Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
Jak komunikují čolci? Co se lidé naučili od koček? Umí kuny plavat? Na tyto a mnoho dalších otázek lze nalézt odpovědi na nové QR naučné stezce s názvem S mlokem lehkým krokem, kterou si pro veřejnost připravila liberecká zoo v okolí Lesního koupaliště.

Přibližně čtyřkilometrový okruh začíná na Tiché stezce a vede pěšinami v okolí Lesního koupaliště. Trasa obsahuje celkem 18 stanovišť označených žlutými cedulkami se specifickými QR kódy, pod kterými se skrývají různé přírodovědné zajímavosti spojené s daným místem, k nim jednoduchý úkol a popis další cesty. „Stezku jsme tvořili přednostně pro žáky od 10 let s cílem motivovat je k pobytu venku, nabídnout jim tam smysluplné trávení času a třeba se i něco nového dozvědět. Užijí si však všichni, kdo na ni zavítají,“ popisuje vznik stezky Tomáš Plener, lektor Městského střediska environmetální výchovy DIVIZNA.

Trasa zve na zajímavá místa v přírodě na kraji města a vede i po lesních cestách, kterými se běžně nechodí. Na projití všech stanovišť je potřeba si vyčlenit alespoň 2 hodiny času a vzít si s sebou mobilní telefon s aplikací na čtení QR kódů. Internet je výhodou, nikoli však nutností.

Jednotlivé QR kódy jsou také doplněny písmeny s čísly, které po sestavení prozradí tajenku.
Pro ty, kteří by pátrali po hlubších informacích k jednotlivým zastavením, jsme v QR kódech navíc připojili odkazy na zajímavé články, ve kterých se lze dočíst například o námluvách datlů, mýtech o veverkách, věku netopýrů nebo sluchu lišek,“ doplňuje Plener.

Přesnou trasu a další informace zájemci naleznou na webových stránkách SEV DIVIZNA divizna.zooliberec.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist