https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zoo-liberec-se-pripoji-k-oslave-svetoveho-dne-slonu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: ZOO Liberec se připojí k oslavě Světového dne slonů

10. srpna 2016 | ZOO Liberec
Autor: Jan Kubánek, tel: 724 318 016
Datum 12. 8. je v kalendáři zoologů celého světa označen coby World Elephant Day. Ve stejný den si svátek nejmohutnějších suchozemských savců připomene i liberecká zoologická zahrada.

Chov největších chobotnatců planety v této zoo probíhá už celých 58 let a zahrada se od počátku zaměřuje na slony indické. Současnými obyvatelkami již dosluhujícího pavilonu ze šedesátých let, na jehož obnovu zoo už léta hledá prostředky, jsou dvaapadesátiletá slonice Rání, původem přímo z Indie (v Liberci žije již od roku 1967) a její sloní kolegyně Bala. Ta dorazila v roce 2013 (nar. 1984) z německé ZOO Münster. Akce má za cíl upozornit veřejnost na výjimečné vlastnosti a schopnosti těchto zvířecích obrů a bohužel i připomenout jejich snižující se stavy ve volné přírodě.

Návštěvníci si v den akce mohou v areálu projít Sloní stezku s otázkami týkajícími se těchto zvířat a zcela ojediněle bude možné přihlásit se na prohlídky zákulisí sloního pavilonu, kde se naskytne příležitost se s libereckými slonicemi a jejich ošetřovateli setkat nablízko. Rezervace na jednu ze 3 prohlídek (každá o kapacitě 15 osob) probíhá v sekci Aktualit na webu www.zooliberec.cz. Zájemci si za tuto nadstandardní prohlídku připlatí 50 Kč ke vstupnému.

Taktéž proběhne v pátek 12. 8. od 9.00 běžné denní koupání a kondiční cvičení a nebude chybět ani tradiční ukázka pracovního výcviku slonů ve 14.00.

Zajímavosti ze sloního života a jejich chovu nabídne i stan umístěný nedaleko sloní expozice (9.00 – 15.00), kde bude možné spatřit např. běžnou krmnou dávku sloního jedince, preparát sloní lebky, sloní stoličku či veterinární a ošetřovatelské pomůcky. Ošetřovatelé chystají i přehlídku zničených předmětů a nářadí, které během let padly za oběť sloní síle, hmotnosti či zvědavosti.

Info o druhu:
http://www.zooliberec.cz/slon-indicky.html
Jan Kubánek, tel: 724 318 016 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist