https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zoo-venuje-den-nejvyssim-zviratum-planety
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: Zoo věnuje den nejvyšším zvířatům planety

22. června 2016 | ZOO Liberec
Autor: Jan Kubánek, tel: 724 318 016
Světový den žiraf, který symbolicky připadá vždy na nejdelší den v roce (21. června) si liberecká zoo připomene v sobotu 25.6. Tento speciální den vyhlásila mezinárodní organizace Giraffe Conservation Foundation (GCF), která se aktivně zapojuje do ochrany a monitoringu těchto výjimečných zvířat v africké přírodě.

ZOO Liberec se přidává k desítkám dalších zoologických zahrad na světě, které žirafy chovají a ke kampani GCF se rovněž aktivně připojují. V sobotu proběhnou v Liberci 4 mimořádné komentované prohlídky zázemí pavilonu žiraf (omezený počet zájemců se předem musel registrovat na webu zoo). Na nich bude veřejnosti průvodcem hlavní zoolog zahrady Ing. Luboš Melichar. Účastnící prohlídek tak budou moci libereckou skupinu žiraf spatřit z bezprostřední blízkosti a hlavně s odborníkem na jejich chov debatovat o všem, co s těmito úctyhodnými velikány souvisí – jak s jejich chovem v zoo, tak i se situací těchto zvířat ve volné přírodě.

Na děti v zoo čeká kvízová žirafí stezka s malou odměnou. Ve zmíněný den mají, jako již téměř tradičně, do ZOO Liberec vstup zdarma osoby s výškou přesahující 200 cm a dále nositelé příjmení Rothschild (nutno na pokladně předložit OP :).

Akce má upozornit na to, že v průběhu posledních 15 let se v Africe snížil počet divokých žiraf o 60 000 jedinců na současných 80 tisíc, v sedmi zemích Afriky dokonce tato zvířata definitivně vyhynula!

Žirafy se ve volné přírodě vyskytují v 9 poddruzích, mezi nejohroženější patří žirafa západoafrická (méně než 300 ks) a žirafa núbijská (méně než 600 kusů).
ZOO Liberec chová od roku 1985 žirafy Rothschildovy, jichž se podle údajů GCF v Ugandě a středozápadní Keni pohybuje pouhých cca 1000 jedinců.
Jan Kubánek, tel: 724 318 016 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist