Barbara Tesařová "> Zoologická zahrada představuje rozvojové plány prezentací na svém plotě - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zoologicka-zahrada-predstavuje-rozvojove-plany-prezentaci-na-svem-plote
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Zoo Liberec: Zoologická zahrada představuje rozvojové plány prezentací na svém plotě

8. července 2022 | Zoo Liberec
Autor: Barbara Tesařová
Na plotě ohraničujícím areál liberecké zoologické zahrady v parku Petra Bezruče nedaleko míst, kde instalovala zoo nové informační panely nazvané Vize 2025. Jejich cílem je seznámit veřejnost i návštěvníky zahrady se stavebními plány a investičními záměry, které zoo v následujících letech čekají.

„Intenzivně pracujeme jak na zlepšování současného areálu zoologické zahrady, tak na její rozvojové části. V současné době běží tři soutěže na projektování a postupně přibydou další. Chceme průběžně informovat jak Liberečany, tak i návštěvníky zahrady, co je v plánu v nejbližší době, a na co se mohou těšit. Jsem ráda, že díky spolupráci Libereckého kraje a města Liberec má toho před sebou zoologická zahrada mnoho, co bude dobře sloužit zvířatům a návštěvníkům. Postupně každý rok budou moci sledovat její proměnu a těšit se z návštěvy. Že se to skutečně děje, mohou vidět již dnes v dětském koutku," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Na celkem pěti panelech instalovaných na plotě v parku v Riegrově ulici, nedaleko bývalého vstupu, se veřejnost může seznámit s některými investičními projekty, které Zoo Liberec plánuje realizovat do roku 2025. Mezi ně patří například stavba chovatelského zázemí a expozic pro novozélandské papoušky nestory kea, která by mohla být zahájena ještě v tomto roce. Další letošní novinkou bude i nové moderní bistro s venkovním posezením, jež se pro návštěvníky připravuje v dolní části zoo naproti voliérám dravých ptáků. Mezi další rozpracované projekty patří také rekonstrukce pavilonu žiraf, kompletní přestavba pavilonu levhartů s výstavbou nového venkovního výběhu nebo oprava Labutího jezera, kde vznikne nové chovatelské zázemí a zimoviště pro lemury a pelikány.

Rekonstrukcí současného objektu karantény a izolace pro nově dovezená zvířata u Střediska ekologické výchovy Divizna plánuje zologická zahrada ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí adaptovat tyto prostory pro účely záchranného centra pro státem zabavené šelmy. Největším projektem, který zoo v dalších letech chystá, je rozšíření o nové, zhruba 12 hektarové území. To nese název Údolí ohrožené divočiny a se stávajícím areálem bude propojeno mostem přes Sovovu ulici.

Prezentace Vize 2025 přináší nejenom stručný popis a záměr jednotlivých projektů, ale i vizualizaci všech plánovaných stavebních úprav „Prezentací rozvojových záměrů plníme slib veřejnosti, který jsme dali při převodu Zoo Liberec a Botanické zahrady Liberec do správy Libereckému kraji. Na modernizaci a rozšíření současného areálu zoologické zahrady v okolí bývalého lesního amfiteátru půjde v následujících 10 letech zhruba 500 milionů a město Liberec se bude na investicích podílet přibližně polovinou. Zároveň nám přísluší právo spolurozhodovat o tom, jak budou městské peníze investovány,“ říká primátor statutárního města Liberec Jaroslav Zámečník.

Společně s instalací panelů spustila liberecká zahrada i novou sekci na svých webových stránkách s názvem Budoucnost zoo. Ta obsahuje detailnější popis všech zmíněných projektů a bude průběžně doplňována o aktuální informace o stavebním vývoji. Na webových stránkách je také zveřejněn kontakt, kam veřejnost může zasílat své případné připomínky či dotazy k plánovanému rozvoji a projektům.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist