Jan Nový "> Zpestřete si Štědrý den návštěvou Třeboňské záchranné stanice - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zpestrete-si-stedry-den-navstevou-trebonske-zachranne-stanice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český nadační fond pro vydru: Zpestřete si Štědrý den návštěvou Třeboňské záchranné stanice

19. prosince 2022 | Český nadační fond pro vydru
Autor: Jan Nový, tel: 725 503 563
Záchranná stanice, jež pečuje o poraněné volně žijící živočichy z regionu Třeboňska a Jindřichohradecka, zve všechny své příznivce na tradiční setkání. Ptačí krmítková dílnička a teplý punč na zahřátí pro všechny budou připraveny v sobotu 24. prosince od 10:00 do 15:00 hodin. Zvířátkům mohou lidé na přilepšenou donést oříšky, ovesné vločky, kočičí konzervy, semena pro ptáky či hobliny na podestýlku. Přispět lze na místě i finančně do kasičky veřejné sbírky Zvíře v nouzi.

Třeboňská stanice představuje nejen útočiště pro poraněná zvířata z volné přírody, ale pravidelně je rovněž dějištěm konání akcí pro širokou veřejnost. Jedna z nich se již tradičně uskuteční na Štědrý den.

„Potěšte návštěvou stálé zvířecí obyvatele stanice i sebe a dorazte v sobotu 24. prosince 2022 mezi 10:00 až 15:00 do našeho areálu v Jateční ulici. Zahřejete se vánočním punčem a vyzkoušíte si výrobu lojového krmítka pro ptáčky. A ti, kdo shánějí dárky do poslední chvíle, objeví i nějakou tu drobnost pro potěchu svých blízkých“, zve Honza Nový. „Pro naše opeřence a chlupáče můžete na přilepšenou donést například ovesné vločky, oříšky vlašské i lískové, kočičí konzervy či kapsičky nebo podestýlkové hobliny. Pečiva, ovoce i zeleniny máme nyní dostatek. Přispět na náš provoz můžete na místě i finančně, a to do kasičky veřejné sbírky Zvíře v nouzi“, doplňuje ředitel stanice.

Expozice zvířat s příběhem v Jateční ulici v Třeboni je v zimním období pro veřejnost otevřena denně od 9:00 do 16:00, o víkendech a svátcích pak od 10:00 do 16:00 hodin. Další informace o dění ve stanici a možnostech podpory lze nalézt na webu vydry.org a na FB nebo Instagramu Třeboňské stanice.

V případě nálezu živočicha, u nějž zvažujete svou pomoc, se obracejte na pracovníky stanice na čísle +420 384 722 088 (automatické přesměrování na mobil v případě nepřítomnosti v kanceláři). Kontakty na ostatní stanice pro handicapované živočichy, které působí na jiných místech ČR, naleznete na www.zvirevnouzi.cz.
Jan Nový, tel: 725 503 563
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist